//
you're reading...
Pažintis su Bulgarija, Pažintis su savimi

Greitas būdas išsigryninti vertybes arba žemės drebėjimas Bulgarijoje

Kai po užpakaliu ima drebėti sofa, o gėlių vazonėlis ant stalo juda lyg stovėtų ant įjungtos skalbimo mašinos, net jei tai tetrunka mažiau nei minutę, nėra labai jauku. Pietryčių Bulgarijoje šiandien prieš vidurdienį užfiksuotas 4,3 balų žemės drebėjimas. Ir visi laiko planavimo triukai ir bandymai valdyti gyvenimą nublanksta prieš tokį gamtos siunčiamą SMS, primenantį, kaip svarbu yra ne tik imti, bet ir duoti.

Žemės drebėjimą pajutau antrą kartą gyvenime. Tiesa, pirmąjį, prieš keletą metų, jis užklupo mane duše ir aš nesuvokiau, kas vyksta. Pamaniau, kad nuo karščio svaigsta galva ir juda vaizdas. Šįkart žemės virpesiai pasiekė aiškiai. Labiausiai paveikė ne pats nestabilumo pojūtis, kai ima vibruoti sofa, ant kurios sėdi, bet žemės nešama laikinumo, trapumo žinutė. Galvoj kyla gana žiauri asociacija su savižudžiais. Dauguma jų, prieš bandydami išeiti, rodo signalus, nebyliai šaukiasi pagalbos. Gal dėmesio, supratimo, pagarbos ir teisingo santykio taip šaukiasi ir gamta. Šįkart tik pakuteno padus, nujausdama, kad ten jautriausia vieta. Einant sąmoningumo keliu, tos kelios sekundės drebėjimo paveikė kaip žadintuvas ir būtinybė veikti, o ne spausti mygtuką ir atidėti dar. Apie savo kelią, pasirinkimus, užslėptus ketinimus ir intencijų spalvas daugiau ir ir giliau susimąstau jau kurį laiką. Mano širdžiai ir sielai sudrebinti pakanka subtilesnių pasaulio virpesių nei stichijos jėga. Tačiau jos galios prireikia pasiryžti veikti, keisti(s) ir meilę sau ir pasauliui rodyt kartais iki nuobodumo besikartojančiais, kasdieniais, reguliariais veiksmais – nuo dienos režimo, kokybiško miego, nuoširdžių pokalbių iki aiškaus žinojimo, kaip ir iš kur į tavo namus ir gyvenimą ateina maistas, daiktai, jausmai, žmonės ir kur keliauja toliau.

Kai dreba žemė po kojomis, negali bent akimirkai nesudrebėti ir vidinis pasaulis. Tas drebėjimas tik sutvirtina suvokimą, kad vienintelis dalykas, kurį gyvenime galime ir verta kaupti yra energija. Ir kad ir kokią misiją vykdytume, veikimas iš meilės, gausos ir šviesos pojūčio, poreikio dalintis, tikiu, padeda tikslą pasiekti tiesesniu keliu.

Būna akimirkų, kai jautiesi pasaulio valdovas. Dažniau, kai norėtum taip jaustis. Tokiomis akimirkomis, žemės ar asmeninių drebėjimų sekundėmis, jautiesi mažas mažas stebėtojas, tegalintis laukti, kas bus. Bet ir šios akimirkos nesumažina atsakomybės gyventi sąmoningai. Tokios akimirkos padeda išgryninti savo vertybes ir atrasti kitų. Yra klausiančių, kaip tu, ar sveika, gyva. Yra besidominčių, ar niekas nenukrito, nesudužo, nebuvo nuostolių. Ir yra smalsaujančių, KOKS JAUSMAS, pirmąkart patirti žemės drebėjimą. Jiems aš ir rašau.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

2 thoughts on “Greitas būdas išsigryninti vertybes arba žemės drebėjimas Bulgarijoje

 1. Juste, ačiū už pasidalinimą. Patiko įžvalga apie ryžtą meilę vis rodyti “nuobodžiais“, besikartojančiais ritualais. Pati dar neradau didesnės “prasmės“ nei būti ir būti su kitais, dalinantis tuom, ką gali duoti, net jei tas davimas yra visiškos “smulkmenos“.
  P.S. Džiaugiuosi, kad “padų pakutenimas“ buvo palyginti švelnus, esi gyva, sveika ir įgijusi daugiau išminties.

  Patinka

  Posted by Vaida | gegužės 23, 2016, 7:37 am
  • Vaida, ačiū už atsiliepimą. Tai irgi yra labai svarbus, auginantis davimas. Atrodo paprasta, bet man dabar labai aktuali pasirodė įžvalga “dalintis tuo, ką gali duoti“ ir labai svarbu pažinti, atskirti, ką gali duoti ir nereikalauti iš savęs duoti to, ko negali, neturi, nenori ir nereikia.

   Patinka

   Posted by kliukarka | gegužės 23, 2016, 7:43 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: