//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai, Pažintis su Bulgarija

Apie svetimus randus, jaunystės meiles arba kliukarka už baro

DSC06108Per dvi dienas išgirdau daugiau istorijų, sutikau gyvų personažų, padariau daugiau kavų, susipažinau su daugiau kvartalo žmonių ir dažniau sukiojau galvą į šalis sakydama taip ar patvirtindama užsakymą nei per dvejus metus Bulgarijoje. Tyrinėju darbo rinką ir bandau barmenės/padavėjos vaidmenį mažiukėje rajono kavinukėje prie maisto prekių parduotuvės.

Nepasitenkina tik kava, alumi ir koka kola ir klientai – tiek pasakojusi iš kur aš, kuo vardu, kad nekalbu rusiškai, kad lietuvių kalba su rusų neturi nieko bendro bei prašoma pakartot Litva ar Latvija (bulgarai labai maišo mus su latviais) taip pat nebuvau. Kavinės lankytojai netruko išsiaiškinti kur gyvenu, su kuo ir vieni su kitais informacija pasidalinti. Ir apie kitus klientus papliotkinti.

Saugų, oficialų darbuotojo ir kliento santykį čia palaikyti sunku. Jei darbo nedaug, nuolatiniai klientai, kavutę ar alutį gurkšnojantys visą dieną, kviečia  prisėsti, pasakoja savas istorijas, kalbina praeivius. O ir vadovė mano pajuokavimą, kad karščiausiomis valandomis, kai klientų nėra, o patalpos tvarkingos ir visko pakanka, nors knygą skaityk, sureagavo ne kaip į juoką, o kaip puikų laiko leidimą, kai ramu. Tai ir skaitau, po maždaug pusvalandį per pamainą, kai nuslūgsta rytinių kavos gėrikų gretos ar dar neužplūsta kompanijos po darbų. Storosioms knygoms mano lentynoje teks luktelėti lietingų dienų.

Vakar klientas, patenkintas, kad gavo sklidiną bokalą alaus, palinkėjo man pagimdyti 10 vaikų. Linkėjo džiugiai, lyg aukso puodą išlošti ar apkeliauti pasaulį. Nors kiekvienam aukso puodas savaip kiauras ir skirtinga valiuta užpildytas yra vertingiausias. Dosnus linkėtojas iškėlus abejonę, ar ne per daug (o abejoti šiame pasaulyje reikia viskuo, nes tik abejonės priartina prie tiesos ir progreso), padarė nuolaidą iki 5.

Vyras, kelias dienas vaikštantis miegamajame rajone kaip savo miegamajame – su šortais ir tapkėmis ir demonstruojantis ant nuogos krūtinės ir šonų audringą gyvenimą menančius randus, nevengė paviešinti ir svetimų randų. Apie man nepažįstamą merginą, prisėdusią prie kolegės, per penkias minutes sužinojau itin asmeniškų jos gyvenimo faktų – kad yra įvaikinta vaikų susilaukti negalėjusių žmonių, ir, kad kartą buvo sumušta vaikino, tačiau slėpė mėlynes po storu makiažo sluoksniu ir didžiuliais juodais akiniais. Randuotas plikas dėdulė retais dantimis – nei įtėvis, nei mušeika. Tačiau panašesnis, deja, į tuos, kurie vaikus kartais palieka.  Jis viso labo yra merginos kaimynas (iš penkto aukšto, o mergina iš antro, pabrėžė šnekus lankytojas detalizuodamas santykį).

Nedidukas vyrukas Arvydo Sabonio jaunystės  šukuosena ir į sportinius šortus sukištais smėlio spalvos marškinėliais pasispyruokliuodamas atlinguoja tarsi iš priešpaskutinio XX a. dešimtmečio. Apie 9-ą ryto atsisako siūlomos kavos ir, argumenduodamas, kad skauda dantį ir rodydamas patinusį skruostą, užsisako pilstomo alaus.

Aukštas, lieknas, sunkiai nusakomo amžiaus vyras pusilgiais žilais plaukais šviesiomis akimis, menišku išplaukusiu žvilgsniu ir plačia šypsena, kurią, matyt primiršo turįs ir užleido apnašoms. Kavinėje užsisako kavos 3/1. Išgirdęs, kad esu iš Lietuvos, prisimena jaunystę ir Rūtą, su kuria kadaise draugavo. Pasikeitė adresas ir ryšys nutrūko. Bet prisiminimai liko. Net pavardę aiškiai ištarė lietuvišką, tik aš pamiršau pasižymėti ir liko galvoje tik Bexxxytė.

Tas rašytojos už baro eksperimentas kol kas patinka. Atsiveria nearti Bulgarų mentaliteto dirvonai, kurie iš už baro geriau matyti.

Bus daugiau.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 220 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Lietuvos atkurtos nepriklausomybės 100 Bulgarijos lietuvių bendruomenė šventė drauge. #lietuvosgimtadienis #vasario16 #restoredlithuania100🇱🇹 #pasauliolietuviai #globalilietuva #lithuaniancommunityinbulgaria Lietuvaitę gali išvežti iš Lietuvos, bet Lietuvos iš lietuvaitės - ne:). #vasario16 #lietuvaite #lithuaniangirl #restoredlithuania100🇱🇹 #atkurtailietuvai100 #freedominsideme #happybirthdaylithuania #dvasinispavasaris #tylirevoliucija #kliukarkablog Meilė man - būti su mylimais žmonėmis @raminta.minty, @m.mikeliunas, laisvė - leistis nuo kalno, griūti ir keltis, žaisti ir juoktis, supykus taikytis. Ši savaitė yra ypatinga - #meilesdiena, #100metųatkurtailietuvai #vasario16, #užgavėnės, #pelenudiena, #atsirasymusavaite, #proshki. Atsiprašymo savaitė, kasmetinė bulgarų tradicija, apjungia visas šias dienas. #laisve bei #meilesau man asocijuojasi su paleistom kaltėm. Atsiprašyti, išsisakyti, atleisti, paleisti ir išsilaisvinti linkiu visiems.@viktorijaurbon @lrt.lt laidoje #stambiuplanu kalbėjo apie tylią revoliuciją ir pastangas kasdien būti geresniu žmogumi. Atsiprašymai, mano galva, vienas iš įrankių tylioms revoliucijoms ir šviesesniam, laisvesniam pasauliui kurti kasdien ir kiekvienam. #tylirevoliucija #atleistiirpaleisti #dvasinispavasaris #panevėžys #1990s Daugiau apie atsiprašymų savaitę rašau savo bloge www.kliukarka.wordpress.com Užuodžiu pavasarį:) Per šiandien saulės gavau tiek, kiek Lietuvoj per visą mėnesį. +11. Jau išdygusios salotos ir špinatai, kamšom plėvele dėl viso pikto. Nors išvažiuoti sunku, vėl džiaugiuosi, kad širdy turiu dvi šalis, dvejus namus ir  dvigubai daugiau meilės. #villagelife #springiscomming #earlyspring #walks #nature #secondhome #enjoyingbulgaria #winterwalks #date #givemeakiss #fallowdeer #ourdoors #attentionlover #lithuanianmanors #naturalbeauty #danieliai Miestas šiandien skambėjo, trepsėjo, judėjo, šėlo, kvailiojo ir linksminos taip, kad piktos dvasios šiemet be žodžių suprastų, kad joms čia nėra ką veikti, o metus lydėtų sėkmė, sveikata, ir visokeriopa gerovė. #kukeriai #persirengėliai #miestokarnavalas #bulgariskostradicijos #naujimetai #naujaenergija #piktudvasiuvaikymas #newyearstart #freshstart #sunnyday #funday #exploringbulgaria #kukerifestival
%d bloggers like this: