//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai, Pažintis su Bulgarija

Apie bangų frontą, sumažėjusią save ir išsilydžiusį gyvenimą arba pajūrio dienoraščiai

Tas jausmas, kai šėlsta jūra prieš tave ir jautiesi maža maža prieš tą galybę. Rodos, kad viskas priklauso tik nuo stichijos. Norėtų – prarytų, norėtų – paglostytų, išvėdintų, išskalbtų visas gyvenimo dėmes ir nuodėmes, net atmintį subanguotų kitaip ir prisiminimus į skirtingus stalčiukus nuplukdytų. Tas beribis bekraštis vanduo ir ramina, kai esi krante, ir įkvepia, ir džiugina, kai šokinėji per bangas, ir žadina šniokštimu, ir migdo ritmingu ošimu. Budina smalsumą pažinti kitą pasaulį su visa jo gyvybe, jėga, kultūra, suprasti jūros kalbą.

P_20150805_072209

I

Šiandien, atrodo, Juodajai jūrai PMS‘as – burbuliuoja, verda, piktinasi, teškia, ką galvoja, ir bando žodžius susigražinti, neapsisprendžia, kuria kryptimi judėti, ruošiasi išsivalyti, kad vėl džiugintų ramybe. Bet banguojanti jūra – charizmatiškiausia. Gali mylėti, gali nekęsti, bet nepastebėti negali.

DSC06050

Kai stovi įbridus iki juosmens, akiraty nėra žmonių, žvelgi į nematomą krantą, atrodo, kad pasaulis susiaurėjo, o gyvenimas ištirpo ir žaižaruoja banguose tik norai, viltys ir pri(si)minimai. Dangaus ir jūros mėlis tik darkart patvirtina, kad viskas yra vienis. Ir kiekviena banga, debesis, kriauklė ir jūros putos pasakoja po atskirą istoriją apie tą patį gyvenimą. Jei sutari su savimi – sutarsi ir su jūra.

II

Bangose išsilydęs gyvenimas,

Žolėmis, putomis, kriauklėmis nusėta

Pakrantė – prisiminimų pasaka.

Akmenukai su skylute –

Amžiaus žiūronai.

Švyturys ant uolos ir paskendę

Priešai.

Nykstančios pėdos degančiam smėly.

Vienišas žvejas vidury niekur.

Palinkę pušys laimina

Kovoje su vėju ir bangomis

Žuvusias seseris.

Rieda uolomis akmenys,

Skuba vandenin šakos.

Paliktos valtys be irklų

Dar atmena šeimininkus.

Uosto kvapas ir balsas

Iš pakrantės pašiūrės:

„Gal ieškot žuvies?“.

„Ieškome nuotykių ir laukinių paplūdimių –

Radom žinią iš protėvių –

Penkioliką šimtmečių neštą

Ir neseniai tik atrastą.

Kaip atkas po tūkstančių metų

Ir mus, ir tirs

Po plytą, puodą ir plastiką,

Ar buvome esmės žmonėmis.

III

Esu dėkinga už vėjo nuo jūros masažą, kai glosto nugarą ir sukasi aplink kojas lyg šilkas, kai plūsteli į veidą, formuoja šukuosenas, diktuoja madas ir klaidina skrybėles.

IV

Jūra galinga. Bangos atsirita lyg kariuomenė ir putoja piratų keiksmais, kruizinių laivų meilužių atodūsiais, ryklių nasruose atsidūrusių riksmais. Fronto linija artėja, išvengus pirmos – palaidos kita. Plėvesuoja raudona vėliava. Jūra šiandien neprisileidžia – kaip katė prie savo vaikų, kaip šuo prie kaulo, kaip moteris, vengianti sumeluoto artumo, kaip apsauga pro „face control“. Jei kovosi – praris. Jūra veja iš paplūdimio (užliedama vis daugiau pakrantės) kaip sarginis šuo iš savo teritorijos. Tačiau šios damos palankumo verta laukti, o bangomis taškomos emocijos traukia sugrįžti.

DSC06122

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 196 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Blagoevgrade vyksta karšto vyno festivalis. Jei paskubėsit, dar spėsit ir ryt:) Apie Kalėdas įprastai pradedu galvoti gruodžio vidury, bet šiandien nuotaika jau šventinė, klausant bulgariško roko koncerto su karštu vynu. Ruduo plaukuose, kiemuose, daržuose ir lėkštėse. 
Maistas šildo, gydo ir įkvepia, jungia ir yra puiki pokalbių tema.
Apie virtuvės reikalus labai skaniai paplepėjom su profesionalia kulinare @baltutyt Apie jos kelią iš Mažeikių į Sofiją skaitykite www.kliukarka.wordpress.com Rudens magija.
Obuolių kambarys sename name.
Kieme kvepia šlapiais lapais ir raudonskruosčiais vaisiais.
Pyragai, kokteiliai ir dantų galandinimas. Viskam savo laikas.
#applemania #autumnvibes #reserve #readyforwinter #oneappleadaykeepsthedoctoraway #applesmell #savings #blogger #kliukarkablog #bloggerlife #bulgarianautumn #novemberjoys Kai galvoje pilka, kartais tereikia pažiūrėti sau po kojomis. 
#rudenssapnai #autumnvibes #autumnperson #bulgariannature #slowliving #colourfullife #enjoyingthemoment #sunnyday #hereandnow #inspiration #weekendoutdoors Ši pasaka ne mano - ji Šiaurės jūros undinės. Galim grįžti į praeities vietas, bet grįžti į tuomečius save - suktas reikalas. 
Lyg ir tas pats, 
Lyg visai kitas.
#vidiniaidialogai #siauresjura #kelioneslaiku #talkingtomyself Va toks vat ūkanotas nutiko šis rytas. Rūkas išsisklaidė, saulė iš debesų patalų išsirangė, bet tos rudens miglos liko mintyse - jaukuma, ramuma, arbatos su medumi, knygos ir adijalai. Rudens aš vis tik vaikas. #nofilter #autumnvibes #octobermorning #foogy #mysterious
%d bloggers like this: