//
you're reading...
Meilė sau, Pažintis su savimi

Apie lūkesčius arba kaip užknisti auksinę žuvelę

directory-466935_1280

Didžiausios bėdos pasaulyje kyla dėl lūkesčių ir ne(su)sikalbėjimo – įsižeidimai, konfliktai, skyrybos, nepasitenkinimas ir net karai.

„Neateisit į vienintelio anūko gimtadienį?“, „Tikėjausi, kad vakarą praleisim kartu“, „Niekada nemaniau, kad sūnus dirbs statybose/emigruos/nenorės vairuoti automobilio“, „Ką pasakysiu vaikui, grįžęs be dovanų“, „Niekada niekas neklausė, ko noriu aš. Visą gyvenimą pildžiau kitų svajones ir stengiausi nenuvilti. Tad dabar man sunku suprasti, ko ištikrųjų noriu, nes tik neseniai apie tai susimąsčiau, o viso to priežastis – dideli kitų ir nuosavi lūkesčiai“.

Kai kažkas vyksta ne pagal planą, ne taip kaip tikėjomis, norėjome – nusiviliame, pykstame. O jei savo lūkesčių neišsakome garsiai, to vyksmo pagal planą gyvenime gali būti daug, nes žmonių, suprantančių mus telepatiškai ar turinčių trečią akį gyvenime nėra. Jei turime bent vieną tokį šalia savęs, laimėjome likimo loterijoje daugiau nei milijoną. Tik ir iš jo/jos neverta tikėtis, kad mintis perkaitys visas, visada ir tiksliai.

Kalbėtis verta ir išsakant ateities lūkesčius, ir nusivylus, kad jie liko neįgyvendinti. Kalbėtis verta visada, kurti bendrus lūkesčius su vienų ar kitų situacijų dalyviais ar ieškant sprendimų, kaip įgyvendinti juos visus arba supratimo, kodėl kai kurie jų turi ir likti lūkesčiais.

Išsipildęs gyvenimas tų žmonių, kurie daugiausia lūkesčių turi sau ir neįtraukia į savo nematomus planus aplinkinių. Kurie nediriguoja pasauliui. Kurie leidžia likimui keisti lūkesčius ir džiaugiasi jo dovanomis, net jei jos ne tiksliai tokios, kokių laukta. Tie, kurie džiaugiasi, turi gerokai didesnę galimybę  sulaukti likimo dovanų, didesnių nei kada tikėjosi ar galėjo įsivaizduoti. O tie, kurie iki smulkmenų tiksliai žino, ko nori ir dovanų reikalauja, dar gi nurodo į kokią dėžutę jos turi būti supakuotos ir kokiu kaspinėliu perrištos, rizikuoja nesulaukti jokių arba savo norais užknisti net auksinę žuvelę. Arba net ir gavę dovaną, nepastebėti jos arba priekaištauti dėl jos netobulumo. O patenkinti kaprizai niekada nesuteiks tokio nuoširdaus ir vaikiškai tyro džiaugsmo, kaip nelauktos staigmenos.

Lūkesčiai veda į nusivilimą, bet teisingi, pamatuoti, šviesūs lūkesčiai kuria galvose šviesius, įkvepiančius ir išsipildžiusius gyvenimus. Tad turėti jų verta, tik ne kaprizingų ir skubotų, savanaudiškų, o užduodant sau klausimą, ar jei išsipildys lūkestis, geriau bus žmonijai ir ar tai neprieštarauja fizikos dėsniams. Ar mūsų lūkesčiai privers pasaulį žydėti. Verta žinoti, ko nori, aiškiai formuluoti tikslus, bet neprievartauti aplinkinių pildyti mūsų įgeidžius.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: