//
you're reading...
Fantazija valgant, Meilė sau

Apie avižų sėlenas arba arklystu

DSC05858Kai prisipažįstu, kad kasdien suvartoju po tris šaukštus avižų sėlenų, sulaukiu nustebusių, sumišusių, sutrikusių, klausiančių, nepasitikinčių, abejojančių, besiraukančių veido išraiškų, bandančių įsivaizduoti, kas per daiktas tai yra ir su kuo jis valgomas. Išgirdau, kad kai kam tai asocijuojasi su arklių pašaru, sprangia nuobodybe ir savęs kankinimu ar net atpiltu skrandžio turiniu. O vat tokios lakios fantazijos, kaip išradingiau panaudoti šį organizmo šluota vadinamą produktą dažnam ir pritrūksta.

Su avižų sėlenomis aš susipažinau pernai rugpjūtį, ėmusi laikytis Dukano dietos (baltyminė). Dieta buvo pirma mano gyvenime, neskaitant kalorijų skaičiavimo paauglystėje, ir , tikiuosi, paskutinė. Panašu, kad sėlenos išvalė ne tik organizmą, bet ir mintis. Be sėlenų prie lengvesnio gyvenimo prisidėjo ir kasdienė rytinė mankšta, ir daugiau baltymų bei mažiau angliavandenių mano racione.

Pirmaisiais mėnesiais kepiau sėlenų blynelius – trys šaukštai avižų sėlenų, vienas kiaušinis ir truputis vandens. Į įkaitintą nesvylančią keptuvę ši masė dedama šaukštu, kaip kepant miltinius blynelius. Po kelių minučių apverčiami ir išjungiama viryklė. Tokius paplotėlius naudodavau vietoj duonos prie sriubos, troškinių ar su varškės užtepėlėmis (česnakine, agurkine, su porais, su pomidorais ir bazilikais ir kitomis). Į masę dedant varškės – jie pavyksta puresni ir gali būti atskiras patiekalas, valgomas su uogomis, cinamonu ar liesu jogurtu. Kartais sėlenų dedu į varškės apkepą vietoj miltų.

Tačiau šių metų atradimas – rytinė sėlenų košė. Kadangi kasryt ją darau vis kitokią, neatsibosta ir tapo mano beveik kasdieniais pusryčiais. Tris šaukštus avižų sėlenų užpilu karštu vandeniu (vandens per kelis pirštus daugiau nei sėlenų), pamaišau, uždengiu ir palieku kokiai 10 min. išbrinkti. Tuomet dažniausiai dedu šaukštą varškės, truputį medaus ar vaisių – bananą, persiką, kriaušę, uogų, džiovintų slyvų, datulių, mirkytų riešutų – pagal sezoną. Kartais pridedu šaukštą natūralaus jogurto ir mėgaujuosi. Kartais gardinu šokolado drožlėmis.

DSC05860

Kadangi savo mityboje, dienos režime per metus pakeičiau daug dalykų, sunku įvardinti sėlenų poveikį – bet pusryčiauju skaniai, lengvai. Pagreitėjo medžiagų apykaita. Sulieknėjau 12 kilogramų.

Tačiau kiekvienas organizmas labai individualus ir sprendimų, pokyčių reikia skirtingų. Dalinuosi patirtimi, bet nieko aklai nerekomenduoju. Nes mano pokyčius lėmė daug aplinkybių – nauja šalis, daugiau laisvo laiko, didelis šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimas, vidinis pribrendimas pokyčiams. Nes stebuklai glūdi ne sėlenose, ne stebuklingose sėklose ar žaliuosiuose kokteiliuose, o pirmiausia mūsų galvose ir meilėje sau.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 220 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Lietuvos atkurtos nepriklausomybės 100 Bulgarijos lietuvių bendruomenė šventė drauge. #lietuvosgimtadienis #vasario16 #restoredlithuania100🇱🇹 #pasauliolietuviai #globalilietuva #lithuaniancommunityinbulgaria Lietuvaitę gali išvežti iš Lietuvos, bet Lietuvos iš lietuvaitės - ne:). #vasario16 #lietuvaite #lithuaniangirl #restoredlithuania100🇱🇹 #atkurtailietuvai100 #freedominsideme #happybirthdaylithuania #dvasinispavasaris #tylirevoliucija #kliukarkablog Meilė man - būti su mylimais žmonėmis @raminta.minty, @m.mikeliunas, laisvė - leistis nuo kalno, griūti ir keltis, žaisti ir juoktis, supykus taikytis. Ši savaitė yra ypatinga - #meilesdiena, #100metųatkurtailietuvai #vasario16, #užgavėnės, #pelenudiena, #atsirasymusavaite, #proshki. Atsiprašymo savaitė, kasmetinė bulgarų tradicija, apjungia visas šias dienas. #laisve bei #meilesau man asocijuojasi su paleistom kaltėm. Atsiprašyti, išsisakyti, atleisti, paleisti ir išsilaisvinti linkiu visiems.@viktorijaurbon @lrt.lt laidoje #stambiuplanu kalbėjo apie tylią revoliuciją ir pastangas kasdien būti geresniu žmogumi. Atsiprašymai, mano galva, vienas iš įrankių tylioms revoliucijoms ir šviesesniam, laisvesniam pasauliui kurti kasdien ir kiekvienam. #tylirevoliucija #atleistiirpaleisti #dvasinispavasaris #panevėžys #1990s Daugiau apie atsiprašymų savaitę rašau savo bloge www.kliukarka.wordpress.com Užuodžiu pavasarį:) Per šiandien saulės gavau tiek, kiek Lietuvoj per visą mėnesį. +11. Jau išdygusios salotos ir špinatai, kamšom plėvele dėl viso pikto. Nors išvažiuoti sunku, vėl džiaugiuosi, kad širdy turiu dvi šalis, dvejus namus ir  dvigubai daugiau meilės. #villagelife #springiscomming #earlyspring #walks #nature #secondhome #enjoyingbulgaria #winterwalks #date #givemeakiss #fallowdeer #ourdoors #attentionlover #lithuanianmanors #naturalbeauty #danieliai Miestas šiandien skambėjo, trepsėjo, judėjo, šėlo, kvailiojo ir linksminos taip, kad piktos dvasios šiemet be žodžių suprastų, kad joms čia nėra ką veikti, o metus lydėtų sėkmė, sveikata, ir visokeriopa gerovė. #kukeriai #persirengėliai #miestokarnavalas #bulgariskostradicijos #naujimetai #naujaenergija #piktudvasiuvaikymas #newyearstart #freshstart #sunnyday #funday #exploringbulgaria #kukerifestival
%d bloggers like this: