//
you're reading...
Pažintis su savimi, Įpročiai

Apie daiktus ir jų vietas arba teritorijos žymėjimą

chess-775346_1920

Ant odinio minkšto tamsiai rudo pufiko svetainės kampe dvi savaites pūpsojo bevielio interneto antena, apkarstyta laidais. Tame pačiame kampe įkurta eglulė su spalvingais žaisliukais per Kalėdas malonino mano akis, širdį ir kūrė šventinę dvasią. Tačiau ši vieniša antena  erzino,  vis traukė žvilgsnį ir blaškė dėmesį. Per kelias savaites mano kantrybės taurė persipildė ir gražinau ją į miegamąjį, kur antra pusė susikūrė tikrą šiuolaikinių technologijų šventovę. Šiuo klausimu mūsų pažiūros išsiskiria ir aš mieliau melsčiausi knygų lentynai, bet vertinu kiekvieno teisę kurti savąją šventyklą ir savus altorius.

Ar išties antena svetainėje erzino tik dėl to, kad čia jos nebuvo anksčiau, kad ji neatliko jokios praktinės funkcijos beigi nepuošė – tiesiog atrodė netvarkingai pamestas ir paliktas daiktas? Ar tai nesusiję su galios pasiskirstymu santykiuose? Mudu pasiskirstę teritorijomis – nelendu į kampą miegamajame, kur įsitaisęs  kompiuterio stalelis, krūva prietaisų, laidų, prailgintuvas, saulės baterijos, įvairios jungtys, krovikliai ir kiti rakandai. Svetainė, sujungta su virtuve – mano teritorija, kurioje rašau, skaitau, ilsiuosi, gaminu, spoksau pro langą, kur ant palangės esu įkurdinusi gėles, įrėmintas nuotraukas, paveikslėlius ir man mielas smulkmenas.

Tas „mano teritorijoje“ tarsi pasiklydęs daiktas nederėjo su kitais ir kėlė nepasitenkinimą. Juk teritorijomis pasidalinta, o nelemtoji antena tarsi vertė šiuo susitarimu abejoti, keitė situaciją ir galių pasiskirstymą, kėlė sumaištį. Ji priminė, kad nieko nėra amžino ir tartis bei kovoti dėl teritorijos, žymėti ją nuolat reikia, kad nerastum savęs mažame svetimos teritorijos kamputyje, apsikarščiusios laidais ir lemputėmis.

Tik gal geriau ne kovoti, o dalintis teritorija, tartis. Kartais tai visai neskausminga, nes didžiausias laimėjimas – kompromisas bei abipusis gebėjimas nusileisti ir susitarti, o ne perkalbėti kitą. Taip pat priimti kito pasiūlymus ar sprendimus, jei jie gerai argumentuoti ir gal kartais  geresni nei mūsų skuboti sumanymai, su sąlyga, kad kitą sykį didesnė bus mūsų teritorija.

Antena grįžo į vyriškų žaislų šventovę. Harmonija atstatyta.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

2 thoughts on “Apie daiktus ir jų vietas arba teritorijos žymėjimą

 1. Kompiuteris, laidai ir kita sunkioji technika miegamajame – niekada, – tyliai sau pamaniau. Juk tai ne kompromisas, tai grubus pagrindinių žmogaus teisių pažeidimas, už kurį pažeidėjas privalo nedelsiant kraustytis į tamsų kambariuką. Be langų.
  Ir žvilgtelėjusi į smarkiai nuo lango atitrauktą sofą sveitainėje, už kurios sudėtas kone visas žvejybos parduotuvės asortimentas, supratau, kad vis tik esu į kompromisus linkstantis žmogus 🙂

  Patinka

  Posted by Margos paraštės | liepos 26, 2015, 1:40 pm
  • Laidai ir technika miegamajame ir man nėra puikiausias sprendimas, bet kompromisai būtini, ypač dalinantis nedidelę erdvę. Virtuvėje tie laidai man dar labiau nepatiktų:) O kompromisas, kad vis daugiau prietaisų ir laidų keliauja “nuo akių“ į spinteles ir stalčius:)

   Patinka

   Posted by kliukarka | liepos 26, 2015, 1:49 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: