//
you're reading...
Pažintis su savimi, Įpročiai

Apie pirkimą arba kam įdomios razinos kompote

Atsibudus neplanavau eiti į parduotuvę. Džiaugiausi saule ir laisvu laiku, kepiau bandeles su sūriu ir šaldytuve, rodos, visko užteko. Vėliau sumąsčiau patiekalą vakarui ir trūko kelių papildomų ingredientų. Tuomet pasižymėjau pirkinių sąraše ir dar keletą besibaigiančių produktų, kad nereiktų vėl eiti apsipirkti ir rytoj. Galiausiai popiet sulaukusi pasiūlymo važiuoti apsipirkti į didžiausią prekybos centrą mieste, neprieštaravau. Sąrašą dar papildžiau produktais, kurių vietinėse parduotuvytėse prie namų nėra.

Baigėme dviem maišais maisto. Nuo sąrašo nenukrypau, tačiau nuo pirminio plano ryte, kad visko užtenka, nukeliavome tolokai.

17402-unhealthy-snacks-ina-shopping-cart-or

Kodėl tas pirkinių sąrašas užsuktas dauginasi šviesos greičiu? Apmąstome ir ko norime, ir ko norėtume, ir kas sveika, ir ko reikėtų, ir ko galbūt užsinorėsiu, ir ko gali prireikti savaitės pabaigoje. Norisi apsirūpinti lyg prieš karą ar badą, nors toks čia negresia. Gal tai saugumo trūkumas, stygiaus jausmas iš praeities sekantis?  Ar nusipirkusi jaučiuosi turtingesnė nei tą patį daiktą matydama parduotuvės lentynoje, kai realiai jis parduotuvės, bet atrodo tarsi visų, o štai, kai jis atsiduria krepšelyje – jau mano. Kaip Mažojo princo prisijaukinta lapė.

woman-156920_1280

Bet gal jaukintis prekes galima pamažu, iš lėto, ne būriais, nes galime išbaidyti tą gerą intymų jausmą. Urmu perka turgaus prekeiviai, kurių paviljonuose prekės išsiskiria ir keliauja į skirtingus namus, spintas ir sandėliukus, perka tie, kam reikia išmaitinti armiją alkanų.

Raudonas lūpdažis, elegantiškas burnoje tirpstantis desertas ar gėlių puokštė gali ištaisyti dieną, pakelti ūpą ir pasitikėjimą savimi. Tapti saldžiu, kaip karamelės įdaras. Tačiau apsirūpinimas visiems gyvenimo atvejams, man atrodo, įspėja apie nesaugumą, baimę, stygiaus jausmą ir gyvenimą ateitimi. Jei alkstame lengvumo ir saldumo santykiuose su savimi ar aplinka, pirkiniai to nesuteiks. Tik laikinai gali pakeisti emocinį balansą. Kuo jų daugiau, tuo didesnę tuštumą atvers. Ir tos didžiulės pakuotės investuojant  į ateitį tampa ne karamelės įdaru, o pilkomis, išpampusiomis ir niekam neįdomiomis razinomis kompote.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 220 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Lietuvos atkurtos nepriklausomybės 100 Bulgarijos lietuvių bendruomenė šventė drauge. #lietuvosgimtadienis #vasario16 #restoredlithuania100🇱🇹 #pasauliolietuviai #globalilietuva #lithuaniancommunityinbulgaria Lietuvaitę gali išvežti iš Lietuvos, bet Lietuvos iš lietuvaitės - ne:). #vasario16 #lietuvaite #lithuaniangirl #restoredlithuania100🇱🇹 #atkurtailietuvai100 #freedominsideme #happybirthdaylithuania #dvasinispavasaris #tylirevoliucija #kliukarkablog Meilė man - būti su mylimais žmonėmis @raminta.minty, @m.mikeliunas, laisvė - leistis nuo kalno, griūti ir keltis, žaisti ir juoktis, supykus taikytis. Ši savaitė yra ypatinga - #meilesdiena, #100metųatkurtailietuvai #vasario16, #užgavėnės, #pelenudiena, #atsirasymusavaite, #proshki. Atsiprašymo savaitė, kasmetinė bulgarų tradicija, apjungia visas šias dienas. #laisve bei #meilesau man asocijuojasi su paleistom kaltėm. Atsiprašyti, išsisakyti, atleisti, paleisti ir išsilaisvinti linkiu visiems.@viktorijaurbon @lrt.lt laidoje #stambiuplanu kalbėjo apie tylią revoliuciją ir pastangas kasdien būti geresniu žmogumi. Atsiprašymai, mano galva, vienas iš įrankių tylioms revoliucijoms ir šviesesniam, laisvesniam pasauliui kurti kasdien ir kiekvienam. #tylirevoliucija #atleistiirpaleisti #dvasinispavasaris #panevėžys #1990s Daugiau apie atsiprašymų savaitę rašau savo bloge www.kliukarka.wordpress.com Užuodžiu pavasarį:) Per šiandien saulės gavau tiek, kiek Lietuvoj per visą mėnesį. +11. Jau išdygusios salotos ir špinatai, kamšom plėvele dėl viso pikto. Nors išvažiuoti sunku, vėl džiaugiuosi, kad širdy turiu dvi šalis, dvejus namus ir  dvigubai daugiau meilės. #villagelife #springiscomming #earlyspring #walks #nature #secondhome #enjoyingbulgaria #winterwalks #date #givemeakiss #fallowdeer #ourdoors #attentionlover #lithuanianmanors #naturalbeauty #danieliai Miestas šiandien skambėjo, trepsėjo, judėjo, šėlo, kvailiojo ir linksminos taip, kad piktos dvasios šiemet be žodžių suprastų, kad joms čia nėra ką veikti, o metus lydėtų sėkmė, sveikata, ir visokeriopa gerovė. #kukeriai #persirengėliai #miestokarnavalas #bulgariskostradicijos #naujimetai #naujaenergija #piktudvasiuvaikymas #newyearstart #freshstart #sunnyday #funday #exploringbulgaria #kukerifestival
%d bloggers like this: