//
you're reading...
Pažintis su savimi, Įpročiai

Apie pirkimą arba kam įdomios razinos kompote

Atsibudus neplanavau eiti į parduotuvę. Džiaugiausi saule ir laisvu laiku, kepiau bandeles su sūriu ir šaldytuve, rodos, visko užteko. Vėliau sumąsčiau patiekalą vakarui ir trūko kelių papildomų ingredientų. Tuomet pasižymėjau pirkinių sąraše ir dar keletą besibaigiančių produktų, kad nereiktų vėl eiti apsipirkti ir rytoj. Galiausiai popiet sulaukusi pasiūlymo važiuoti apsipirkti į didžiausią prekybos centrą mieste, neprieštaravau. Sąrašą dar papildžiau produktais, kurių vietinėse parduotuvytėse prie namų nėra.

Baigėme dviem maišais maisto. Nuo sąrašo nenukrypau, tačiau nuo pirminio plano ryte, kad visko užtenka, nukeliavome tolokai.

17402-unhealthy-snacks-ina-shopping-cart-or

Kodėl tas pirkinių sąrašas užsuktas dauginasi šviesos greičiu? Apmąstome ir ko norime, ir ko norėtume, ir kas sveika, ir ko reikėtų, ir ko galbūt užsinorėsiu, ir ko gali prireikti savaitės pabaigoje. Norisi apsirūpinti lyg prieš karą ar badą, nors toks čia negresia. Gal tai saugumo trūkumas, stygiaus jausmas iš praeities sekantis?  Ar nusipirkusi jaučiuosi turtingesnė nei tą patį daiktą matydama parduotuvės lentynoje, kai realiai jis parduotuvės, bet atrodo tarsi visų, o štai, kai jis atsiduria krepšelyje – jau mano. Kaip Mažojo princo prisijaukinta lapė.

woman-156920_1280

Bet gal jaukintis prekes galima pamažu, iš lėto, ne būriais, nes galime išbaidyti tą gerą intymų jausmą. Urmu perka turgaus prekeiviai, kurių paviljonuose prekės išsiskiria ir keliauja į skirtingus namus, spintas ir sandėliukus, perka tie, kam reikia išmaitinti armiją alkanų.

Raudonas lūpdažis, elegantiškas burnoje tirpstantis desertas ar gėlių puokštė gali ištaisyti dieną, pakelti ūpą ir pasitikėjimą savimi. Tapti saldžiu, kaip karamelės įdaras. Tačiau apsirūpinimas visiems gyvenimo atvejams, man atrodo, įspėja apie nesaugumą, baimę, stygiaus jausmą ir gyvenimą ateitimi. Jei alkstame lengvumo ir saldumo santykiuose su savimi ar aplinka, pirkiniai to nesuteiks. Tik laikinai gali pakeisti emocinį balansą. Kuo jų daugiau, tuo didesnę tuštumą atvers. Ir tos didžiulės pakuotės investuojant  į ateitį tampa ne karamelės įdaru, o pilkomis, išpampusiomis ir niekam neįdomiomis razinomis kompote.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 196 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Blagoevgrade vyksta karšto vyno festivalis. Jei paskubėsit, dar spėsit ir ryt:) Apie Kalėdas įprastai pradedu galvoti gruodžio vidury, bet šiandien nuotaika jau šventinė, klausant bulgariško roko koncerto su karštu vynu. Ruduo plaukuose, kiemuose, daržuose ir lėkštėse. 
Maistas šildo, gydo ir įkvepia, jungia ir yra puiki pokalbių tema.
Apie virtuvės reikalus labai skaniai paplepėjom su profesionalia kulinare @baltutyt Apie jos kelią iš Mažeikių į Sofiją skaitykite www.kliukarka.wordpress.com Rudens magija.
Obuolių kambarys sename name.
Kieme kvepia šlapiais lapais ir raudonskruosčiais vaisiais.
Pyragai, kokteiliai ir dantų galandinimas. Viskam savo laikas.
#applemania #autumnvibes #reserve #readyforwinter #oneappleadaykeepsthedoctoraway #applesmell #savings #blogger #kliukarkablog #bloggerlife #bulgarianautumn #novemberjoys Kai galvoje pilka, kartais tereikia pažiūrėti sau po kojomis. 
#rudenssapnai #autumnvibes #autumnperson #bulgariannature #slowliving #colourfullife #enjoyingthemoment #sunnyday #hereandnow #inspiration #weekendoutdoors Ši pasaka ne mano - ji Šiaurės jūros undinės. Galim grįžti į praeities vietas, bet grįžti į tuomečius save - suktas reikalas. 
Lyg ir tas pats, 
Lyg visai kitas.
#vidiniaidialogai #siauresjura #kelioneslaiku #talkingtomyself Va toks vat ūkanotas nutiko šis rytas. Rūkas išsisklaidė, saulė iš debesų patalų išsirangė, bet tos rudens miglos liko mintyse - jaukuma, ramuma, arbatos su medumi, knygos ir adijalai. Rudens aš vis tik vaikas. #nofilter #autumnvibes #octobermorning #foogy #mysterious
%d bloggers like this: