//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai, Pažintis su Bulgarija

Apie svetingumą arba apie ką kalba nepažįstamieji

Pirmą kart mano lankomome, o mano bendrakeleivės prieš penketą metų lankytame Bulgarijos mieste prisėdome kavos.  Kyustendil  lankėmės ne iš smalsumo ir dėl lankytinų pastatų. Kiek pagražinus būtų galima mus pavadinti medicinos turistėmis – mano kompanionė ieškojo čia pigesnių stomatologijos paslaugų. Kadangi atvykome anksčiau ir iki vizito buvo likę keletas valandų prisėdome kavos netoli turgaus. Mano kompanionė pamanė, kad pravartu būtų ir kito gydytojo konsultacija, tad pasiteiravo barmenės, ar nežino, kur jo kabinetas. Mergina nežinojo, tačiau netrukus atsiuntė savo tėvą – nežinojo ir šis, kur gydytojo kabinetas, tačiau papasakojo, apie savo stomatologą, burnos ertmės problemas, kainas, galiausiai ir apie savo gimtą miestelį pasienyje su Serbija ir netoli jo esančias turistų lankomas vietas. Patarė, ką pamatyti Kyustendil.

733916_10151908054031195_583708420_n

Po gero pusvalandžio, atėjusi raginti vyrą grįžti prie darbų, prisėdo prie mūsų stalelio ir jo žmona. Panašu, kad kavinė – jų šeimos verslas. Ieškomo gydytojo pavardės ir ši nebuvo girdėjusi, bet taipogi, nepaisant to, kad kažkur skubėjo (taip sakė atėjusi pas vyrą), prisėdo prie mūsų stalelio ir pasidalino savo žiniomis ir patirtimis apie stomatologus mieste ir išklausė mano kompanionės problemą.

Man buvo keista, ir kodėl mano kompanionė taip atvirai pasakoja nepažįstamiems žmonėms, kokių problemų turi su dantimis, ką nori daryti ir ką jai tiedu gydytojai atliko prieš dešimtmetį, kiek tai kainavo. Stebino ir tų žmonių atvirumas, svetingumas – nebuvo panašu, kad tebūtų tik kantrūs kavinės šeimininkai, besilaikantys principo, kad klientas visada teisus, o nuoširdžiai besidomintys iš kur mes, kokiu tikslu ir pasakojantys daugiau nei klausiami. Žmonės bendrauja be pašalinių minčių, nepatogumo jausmo, kad sutrukdei kito laiką. Panašu, kad abipusiai šis laikas nebuvo nei sutrukdytas, nei sugaišintas – jis buvo prasmingai praleistas kuriant žmogišką ryšį.

Gražus tas betarpiškumas. Kodėl man atrodo, kad kažkur jį pametėme ar išaugome modernioje visuomenėje , ieškodami naudos, įtarinėdami visus, nepasitikėdami ar tiesiog skubėdami ir nesigilindami į šalia esantį. Jei būtų facebooke, šiam reiškiniui ir išlaikytam tikram svetingumui paspausčiau like mygtuką. Tačiau dar geresnis jausmas pasakyti gyvai, kad buvo miela pabendauti ir padėkoti už malonią patirtį beigi abipusiai palinkėti sėkmės.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: