//
you're reading...
Pažintis su Bulgarija, Pažintis su savimi

Apie atostogų maršrutus ir vidines keliones

547974_10151195369246195_817838159_nPastarosiomis dienomis planavome atostogų maršrutus ir aptarinėjome lankytinas vietas Bulgarijoje ir kiek lobių ši šalis slepia – Juodosios jūros pakrantė, viršukalnės, olos, vienuolynai, rožių slėnis, istorijos slėpiniai, kalnų ežerai ir upės, stebuklingi tiltai, mineralinio vandens vonios.

47893_10151195358211195_1010537758_n58716_10151195358721195_287952474_nVaikystėje beveik visas atostogas leidau kaime pas senelius, kartą vaikų stovykloje (teištvėriau pusę laiko, nes nepatiko nei kompanija, nei sustyguoti užsiėmimai), keliskart su šeima prie jūros ir ežerų. Gal todėl vos pradėjus gyventi savarankiškai viliojo tolimos šalys ir savo keliones pradėjau nuo Kalifornijos būdama 20-ies (Work and Travel USA), o po kelių metų jau lankiau tetą Australijoje. To pirmojo vau faktoriaus, kurį patyriau Amerikoje, iš Long Beacho oro uosto važiuodama link Santa Monikos, kai tik filmuose matytus vaizdus pro langą rijau akimis išsižiojusi iš nuostabos, susižavėjimo ir negalėjau patikėti, kad nesapnuoju, kad esu čia, nebepatyriau niekur. Gal tik Paryžius irgi apsvaigino savo atmosfera, bet jau kitaip.

35345_443649626194_558471_nTačiau dabar mane labiau pribloškia atradimai netoliese. Štai praėjusį mėnesį viešėdama Panevėžyje pirmą kartą pamačiau raktų medį ir sukau ratą, pildantį norus (panašiai kaip stebuklų plytelė Katedros aikštėje Vilniuje). Gera, kad gimtas miestas vis dar gali nustebinti, kad dar ne visos gatvelės išmindžiotos, ne visi kiemai pažįstami. Kad daugėja jame stebuklų ir pildosi norai.

Pernai aplankiusi įspūdingus vienuolynus ant Meteorų olų Graikijoje, sužinojau, kad panašių yra ir Bulgarijoje, kur antrus metus gyvenu. Noriu pažinti šią šalį ir skirtingus jos regionus. Nes atrasti tai, kas šalia, kartais užtrunka ilgiau nei nukeliauti į pasaulio kraštą. Apgaudinėjame save, kad viską jau žinome, matėme arba, kad visada spėsime.

O dažniausiai keliauju mintyse lyg laiko mašina į praeities akimirkas, ateities planus ir į save šią akimirką. Ši kelionė kol kas sudėtingiausia, bet pažerianti daugiausia atradimų.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 220 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Lietuvos atkurtos nepriklausomybės 100 Bulgarijos lietuvių bendruomenė šventė drauge. #lietuvosgimtadienis #vasario16 #restoredlithuania100🇱🇹 #pasauliolietuviai #globalilietuva #lithuaniancommunityinbulgaria Lietuvaitę gali išvežti iš Lietuvos, bet Lietuvos iš lietuvaitės - ne:). #vasario16 #lietuvaite #lithuaniangirl #restoredlithuania100🇱🇹 #atkurtailietuvai100 #freedominsideme #happybirthdaylithuania #dvasinispavasaris #tylirevoliucija #kliukarkablog Meilė man - būti su mylimais žmonėmis @raminta.minty, @m.mikeliunas, laisvė - leistis nuo kalno, griūti ir keltis, žaisti ir juoktis, supykus taikytis. Ši savaitė yra ypatinga - #meilesdiena, #100metųatkurtailietuvai #vasario16, #užgavėnės, #pelenudiena, #atsirasymusavaite, #proshki. Atsiprašymo savaitė, kasmetinė bulgarų tradicija, apjungia visas šias dienas. #laisve bei #meilesau man asocijuojasi su paleistom kaltėm. Atsiprašyti, išsisakyti, atleisti, paleisti ir išsilaisvinti linkiu visiems.@viktorijaurbon @lrt.lt laidoje #stambiuplanu kalbėjo apie tylią revoliuciją ir pastangas kasdien būti geresniu žmogumi. Atsiprašymai, mano galva, vienas iš įrankių tylioms revoliucijoms ir šviesesniam, laisvesniam pasauliui kurti kasdien ir kiekvienam. #tylirevoliucija #atleistiirpaleisti #dvasinispavasaris #panevėžys #1990s Daugiau apie atsiprašymų savaitę rašau savo bloge www.kliukarka.wordpress.com Užuodžiu pavasarį:) Per šiandien saulės gavau tiek, kiek Lietuvoj per visą mėnesį. +11. Jau išdygusios salotos ir špinatai, kamšom plėvele dėl viso pikto. Nors išvažiuoti sunku, vėl džiaugiuosi, kad širdy turiu dvi šalis, dvejus namus ir  dvigubai daugiau meilės. #villagelife #springiscomming #earlyspring #walks #nature #secondhome #enjoyingbulgaria #winterwalks #date #givemeakiss #fallowdeer #ourdoors #attentionlover #lithuanianmanors #naturalbeauty #danieliai Miestas šiandien skambėjo, trepsėjo, judėjo, šėlo, kvailiojo ir linksminos taip, kad piktos dvasios šiemet be žodžių suprastų, kad joms čia nėra ką veikti, o metus lydėtų sėkmė, sveikata, ir visokeriopa gerovė. #kukeriai #persirengėliai #miestokarnavalas #bulgariskostradicijos #naujimetai #naujaenergija #piktudvasiuvaikymas #newyearstart #freshstart #sunnyday #funday #exploringbulgaria #kukerifestival
%d bloggers like this: