//
you're reading...
Pažintis su savimi

Apie dainavimą arba kaip aš išgąsdinau savo mamą

10400098_62927581194_5582_n„Širdis į kulnus nusirito ir pamaniau, dabar tai turėsiu gėdos“, – išgyvenimais apie tėveliams rengtą šventinį pasirodymą mokykloje po daugelio metų dalinosi mama. Vedėja paskelbė, kad solo dainuos pirmokė Justina, ir mamai, žinančiai mano muzikinius gebėjimus, tapo nejauku. Tačiau tuomet ji turbūt plojo, o vėliau prisipažino, kad nebuvo taip blogai, kaip tikėjosi. Paprastutę dainelę atlikau neapsijuokusi.

Taip, talento dainuoti ir skambaus balso aš neturiu. Nors tėtis jaunystėje buvo ne tik aistringas „The Beatles“, „Led Zeppelin“, „Smokie“ gerbėjas, bet ir pats grojo gitara mokyklos šokiuose, o mama dainavo chore ir grojo akordeonu, man meška ant ausies, ar tiksliau balso stygų, užlipo seniai. Tačiau dėkoju likimui, kad davė proto vertinti savo gebėjimus ir silpnąsias puses, man atrodo, blaiviai. Aš girdžiu, kad nusidainuoju. Ir dainuoju nebet dideliam būry, šiaip kvailiodama gerų draugų kompanijoj ar kanojoje (nesistebiu, kodėl tas plaukimas buvo pirmas ir paskutinis ir džiaugiuosi, kad plaukę kartu iki šiol yra draugai) arba gąsdinu savo šeimos narius, kad ruošiu solo programą jų pasitikimui oro uoste ar gimtadienio šventei.

Džiaugiuosi, kad tėvai įsiklausė į mano norus, skatino talentus rašyti ar vaidinti mokyklos teatre, dalyvauti skaitovų konkursuose ir niekada neliaupsino nebūtų gabumų,  rėžė tiesiai, kaip yra. Kad netrukdė siekti to, ko noriu. Nors, jei būčiau sumaniusi siekti dainininkės karjeros ar eiti į kokį realybės šou, būčiau buvus dėkinga, jei būtų trukdę. Tačiau, matyt, tas tiesus stiprybių ir silpnesnių vietų įvardijimas buvo atliktas laiku, tad tokių minčių man nekilo.

Kartais žmonės, lipantys į sceną, sukelia kažką tarp juoko, gailesčio ir stipraus apsinuodijimo. Keisčiausias ne jų neadekvatus savęs vertinimas, bet tai, kad jų gyvenime būta ir yra žmonių, kurie skatina, palaiko ir, panašu, tiki ir išties savo vaike, partneryje ar sodo kaimyne mato neatskleistą talentą ir būsimą žvaigždę. Stulbina kai kurių žmonių ryžtas nepaisyti jokių profesionalų nuomonės ir toliau siekti savo tikslo. Nors kur ten paisys, jei nuomonės jie dažniausiai neklausia, o neigiamos neklauso niekada. Girdint ne, panašu, jiems ausyse zvimbia „la la la la“. Toks užsispyrimas būtų žavingas, jei nebūtų  kvailas. Nors, jei jų tikslas groti kaimo šokiuose, giminės užstalėje ar beždžioniukų diskotekoje, ir jei jie nuoširdžiai jaučiasi laimingi dainuodami kaip išeina ir randa tų, kuriems atrodo, kad išeina ir klauso – gal tai labiau nuostabu, nei kvaila.

O gal aš kažko nesuprantu? Gal tai aš varžau save tomis širdies kulnuose ir gėdos baimėmis, riboju sakydama, kad nemoku pūsti burbulų iš kramtomosios gumos, spragsėti pirštais, dainuoti, gaminti vėdarų, megzti kojinių ar nardyti. Tačiau kai kurie šių dalykų man jau neaktualūs, kai kurie – neįdomūs, tretiems dar neatėjo laikas. Gal užkirtau kelią naujoms galimybėms ir neišbandžiau visko, ką galėjau? Neišvengiamai taip, bet uždarius ne vienas duris, atsidarė daug verandų ir stoglangių. Šuolis parašiutu, skrydžiai oro balionu, parasparniu, skraidykle, sklandytuvu, savadarbiais lėktuvais, sraigtasparniu ir daugybe kitų bendrosios aviacijos orlaivių, Ramiojo vandenyno bangų skrodimas vandens motociklais Santa Monikoje, amerikietiški kalneliai Six Flags Fantasy Island parke, kengūrų maitinimas iš delno Vakarų Australijoje, asmenukė prie Eifelio bokšto, darbas saldainių parduotuvėje Anglijoje, čeburekų pardavinėjimas Palangos paplūdimyje ir žurnalo redaktorės pozicija – manau, kad iki 30 spėjau pasimatuoti pakankamai veiklų ir pramogų.

Dainavimas, piešimas, šokis, mezgimas – kaip meditacija, terapija ar savęs pažinimo būdai man priimtini ir net skatintini. Bet bent aš geriausiai jaučiuosi į viešumą nešdama ir su žmonėmis dalindamasi tuo, ką turiu ir sugebu geriausiai.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: