//
you're reading...
Pažintis su savimi

Apie įsivertinimą

DSCF0375Po ilgos pertraukos socialiniame tinkle susirašėme su bičiule, su kuria kadaise, abi būdamos pirmakursės, Vilniuje dalijomės nuomojamą kambarį Karoliniškėse. Gėrėme lovose pigų šampanizuotą vyną iš butelių ir iki paryčių kalbėdavomės. Ta kambario draugė šiandien sėkmingo tinklaraščio autorė, jau keletą metų nepailstamai rašanti apie namus – interjerą, remontus, šventines dekoracijas, daržą, gėles ir gerą atmosferą.  Tinklaraštis šiltas, jaukus, įdomus ir dažnai net praktiškai naudingas. Ir labai jai tinka.

Vieną dieną ji kreipėsi į mane profesinio patarimo dėl informacijos viešinimo, o aš pasidalinau idėja apie mano mintyse brestantį tinklaraštį. Pasiūlė pratimą, kaip išsirinkti temą – surašyti dalykus, kuriuos žinau, kurie man įdomus, prie kurių traukia, kuriais domiuosi ir visad turiu ką pasakyti.  Į kitą sąrašą sudėti temas, apie ką manęs klausinėja draugai, šeima, giminės, pažįstami. Stebėti, kokie dalykai sutampa, išsirinkti įdomiausius ir imtis rašymo.

Pirmą kartą perskaičius šią užduotį išsigandau, kad nieko nežinau ir niekas manęs pastaruoju metu specifinių dalykų neklausinėja. Kad esu išsibarsčiusi ir neišmanau vienos temos. Bet pratimas ir skirtas tam, kad save ir temas surinkčiau. Gal reikia tik susikaupimo ir pakrapštyti atmintį? Ar tikrai manęs niekas nieko neklausinėja?

Bulgarijoje, kur gyvenu, klausinėja iš kur esu, koks ten dabar oras, kaip švenčiame Velykas, kokia kalba kalbame, ar bijome karo, apie šauktinių kariuomenę, politinę padėtį ir daug kitų dalykų. Lietuvoje likę ir po pasaulį išsibarstę draugai ir giminės klausinėja apie gyvenimą Bulgarijoje, prašo pasidalinti receptais, domisi švenčių tradicijomis, miestu, kuriame gyvenu, žmonių įpročiais, gyvenimo būdu, santykiais , bulgarų kalbą ir prisitaikymą gyventi svetur.

Klausia, kaip sulieknėjau, ką valgau, kaip sportuoju, kokius ritualus darau, kaip mane užaugino tokią optimistę, prašo patarimo ar tiesiog išklausyti, pagalbos rašant reklaminį skelbimą, sveikinimą draugui, prekės aprašymą ar mokslo darbą. Sugalvojant pavadinimą, šūkį. Jei atidžiau stebėsiu aplinkinius ir fiksuosiu klausimus, sąrašas turbūt bent kelis kartus pailgės.

Ką žinau ir moku? Rašyti, pateikti savo idėjas, sklandžiai dėlioti mintis, sveikinimus, linkėjimus, įkvėpti žmones. Įdomu gaminti, eksperimentuoti, skaitau apie mitybą, daržoves, grūdines kultūras, augalinį pieną, žaliuosius kokteilius, maisto energiją ir įtaką mums, apie sėkmingus, įkvepiančius žmones, jų ritualus, pasirinkimus ir lūžio taškus, apie tai, kaip mus veikia aplinka, informacija, žmonės, televizija, spauda, internetas, greitas gyvenimo būdas ir stresas, kaip pažinti save ir kurti atvirus, sąmoningus santykius, kaip vartoti kalbą, mintis. Kaip kuriame pasaulį nuo savęs, ir kaip net mažos kasdienės detalės, kaip raudonos lūpos, pasakytas komplimentas, perskaitytas, kad ir vienas puslapis knygos, keičia mūsų dieną ir kuria stebuklus. Kaip norimi tikslai pasiekiami, kai įvedame dalykus į savo rutiną ir tai tampa įpročiu. Daug mąstau apie dėkingumą sau, aplinkai ir visatai ir atradimus kasdien. Apie tapatybę ir ryšį su tėvyne, pasauliu ir savimi.  Apie savanorystę ir prekybą žmonėmis. Žinau, kad viskas įmanoma. Ir viskas pasiekiama siekiant.

Istorijos, maistas, žaluma, kelionės, miestai, atostogos, kvapai, garsai, vaizdai įkvepia. Ir gyvas bendravimas. Kasdien galime kurti sau šventę. Kiek dalykų įdomių šalia ir aplink mane. Kokia turtinga giminės istorija ir kiek romano vertų nutikimų telpa į gimtojo vienkiemio 100-metį perkopusią istoriją.

Kodėl nuvertinam savo žinias ir susidomėjimo sritis? Gal tai branda? Žinau, kad nieko nežinau, bet žinau, kad noriu žinoti, ir žinau, kad įdomu. O įdomu, kai žaidžiu. Žinau, kad žaidžiu. Žaidžiu kliukarką.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: