//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai

Apie dienos projekciją

IMG_20150620_151240

Kaip prabundu? Ką pirmiausia pagalvoju? Kokius tikslus sau keliu? Kaip greitai strykteliu, išsliuogiu, tingiai išsirangau ar išvirstu iš lovos? Ko savęs klausiu? Kur, kada, kaip prabundu ir ko imuosi pirmiausia?

Apie savo rytus susimąstyti paskatino  Edvardo Žičkaus interviu su lektoriumi Arvydu Karaliumi. Jis minėjo, kad viskas pasikeitė – ėmė sektis veikla, daugėti klientų ir augti pajamos – tuomet, kai savęs rytais ėmė klausti kitų klausimų. Kai apie tai susimąstė paragintas vieno iš savo mokytojų ir pakeitė požiūrį, nuotaiką, suformavo kryptį.

Rytas juk programuoja dieną. Netiesa? Nevykusi programa vadinama „ne ta koja iš lovos išlipo“.

Kuria koja išlipau niekad neprisimenu, nefiksuoju, bet, rodos, dažniausiai išlipu ta. Tik gal per lėtai rangausi ir kartais delsiu pradėti dieną. Man jos lieka mažiau. Pati iš savęs pavagiu laiką, kuris galėjo būti nuostabus. Už ką?

Kokios mintys mane aplanko pirmosios? Retai apie tai susimąstau ir dar rečiau bandau tai keisti. Bet bandau. Ir režimas atsirado. Nors dar nėra tikslus kaip šveicariškas laikrodis, bet gulu ir keliuosi anksčiau.

Kartais, jei iš gilaus miego pakelia žadintuvas, pirmiausia bandau susivokti, kur esu, kokia diena ir kodėl man reikia keltis. Gal nebūtinai? Dažniau dabar jau pabundu be jo. Jei skubėti nereikia, kartais leidžiu sau dar pagulėti. Tos dienos, kai guliu, stebiu savo žmogų ir džiaugiuosi, kad būtent taip, būtent čia ir būtent su juo nubundu kas rytą, man mielos. Ir tas vilkinimas nėra vagystė iš savęs, tai yra labai maloni dienos pradžia. Nuo dėkingumo ir tokio gero, saugaus, stabilaus jausmo.

Kartais pirmiausia žvelgiu pro langą. Dažnai – į telefoną. Tikrinu kiek valandų.  O kartais sąmoningai laiko nestebiu ir leidžiu sau patikėti, kad dar anksti. Gudrauju.

Klausimų nekeliu. Ir pirmas ryto mintis sunku prisiminti. Jos, kaip ir kūnas, dar tingios ir lėtai besidėliojančios apie dieną. Apie rutiną. Panašios. Ir dienos tuomet gimsta panašios, kaip surikiuota – vanduo su citrina, pusryčiai mylimajam, mankšta, dušas, visų gyvų būtybių žemėje ir galimybių palaiminimas, sėlenų košė, naujienų patikra internete, rašymas, mokymasis, skaitymas, pasivaikščiojimas, vakarienė, filmas.

Gal vos viena kitokia mintis ryte pakeistų ir dieną? Gal galima save perprogramuoti? Jei stryktelčiau kaip užsukta ir sau pasakyčiau, kad tai geriausia gyvenime diena, nes tai šiandien, ir šiandien  nuversiu kalnus, sutiksiu nuostabių žmonių, skanausiu naujų patiekalų, sugalvosiu nerealių idėjų, būsiu kūrybiška, daug šypsosiuosi ir situacijos, kurias man reikia išgyventi, pačios mane susiras, ir paaugsiu, ir dalinsiuosi ir svaigsiu nuo to, ką darau, tai gal ta diena tokia ir bus. Kas ir kodėl jai turėtų sutrukdyti? Kodėl pati sau kažkokią pasyvią arba jokios programos nestatau ir diena tuomet būna jokia, o popiet tarsi keista ją taisyti ir vėl sakau sau, kad pradėsiu nuo rytojaus, nes atsibusti dukart ir dukart tą pačią dieną pradėti neišeina. Bet gal ne per vėlu? Gal galima taisyti padėtį, jei ryte atsikėlėme neatsibudę ir pamiršome sau nusišypsoti. Gal galima žvaliai ištarti sau, kad laukia geriausia gyvenime, savaitėje ar bent šiandien geriausia popietė ir nerti į ją stačia galva. Ir daryti ką norisi dabar, o ne kitais metais, nuo pirmadienio, po Velykų, kai orai atšils ar kai paukščiai giesmininkai parskris.

Veikti, augti, žydėti. Džiaugtis savimi ir daryti tai, kas džiugina. O džiugūs mes džiuginsim kitus. Aišku, gali būti ir kitokių dienų ir kitokių programų, ir aplinkybių, bet bent apipavidalinti jas galime ir nuo mūsų priklauso beveik visada daugiau nei manome iš pirmo pagalvojimo. Niekada nėra vienos išeities, jų mažiausiai dvi, o tarp jų – visa paletė, kad ir pilkų atspalvių. O dažniausiai jų būna visokiausių spalvočiausių netikėčiausių.

Žadintuvą šiąnakt statausi galvoje ir jau laukiu, kada ryt atsikelsiu, nes smalsu, kas gi nutiks rytoj. kaip išsiskleis diena.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: