//
you're reading...
Meilė sau

Apie problemas suprantant kitus

1917379_187289361194_4074034_nAr jums kada buvo taip, kad kitas žmogus jums pasakoja apie savo  skaudulius, dalijasi problemomis, išgyvenimais, pasakoja situaciją, o jums vienu metu būtų keista, kiek juokinga ir pikta. Sunku suprasti, nes pats nejautėt panašių jausmų ir atrodo, kad tokioje situacijose derėtų jaustis ir elgtis kitaip. Tik ar yra kokios taisyklės, kaip derėtų jaustis? Ar tai galima nusakyti? Vertiname, turbūt, pagal savo patirtį, vizualizuojame situaciją, kaip mums atrodo turėtų būti, o kodėl atrodo, turbūt atsakymą sudėliotų tik visas puntas mūsų patirčių – asmeniškai išgyventų, skaitytų, matytų laidose, filmuose, girdėtų iš draugų ir artimųjų, įsivaizduotų.

Tai ir šiandien buvo vienas tų pokalbių, kai pasakojamos problemos, man neatrodė vertos dėmesio, neatrodė problemos, o žmogus prisipažino, kad net apsiverkė iš skaudulio. Tuokart atrėžiau grubokai, kad nieko baisaus neįvyko ir nebuvo ko įsižeisti ir įsiskaudinti. O paskui susimąsčiau, jei žmogus verkia, dalinasi, vadinasi, jam išties ta situacija sudėtinga. Jis joje įstrigęs. Jį skaudina net ne šiandieninė situacija, o pasikartojantys atvejai, pasirinkimai. Žmogus ne pirmą kartą pasijaučia esąs ne pirmoje vietoje, ne prioritetas, ir nors šiandien situacija atrodo buvo racionali, ir pasirinkimas atsakyti šiam žmogui, logiškai paaiškintas, bet jausmas negauti, ko nori, prilipo prie krūvos kitose situacijose patirto to paties jausmo ir pasileido ašaromis.

Tad ir spręsti turbūt tokias problemas reiktų iš esmės. Nuo gelmių,suvokiant savo nepasitenkinimo priežastis, papasakoti bendrą vaizdą ir tam, kuris skaudina, tartis, kalbėtis. Nes kai sprendžiamos tik detalės, bendras nepasitenkinimas nemažėja.

Pastebėjau, kad dažniausiai aš problemų nematau, kai bėdomis dalinasi vyresnio amžiaus žmonės. Aš suprantu, kad jiems skaudu ir nepriimtina, bet man keistas užsispyrimas ir įsiskaudinimas amžiams dėl vieno ar kito pasirinkimo, įstrigimas situacijose, nebandymas jų spręsti. Lyg nuosprendis – niekada neatleisiu, niekada nepripažinsiu marčios/žento, vaikų profesijos, pasirinkimo, išvykimo, pomėgio, žalios plaukų spalvos ar atsivertimo į islamą. Ne savo gyvenimo mes negalime pakeisti, galime keisti pasaulį ir aplinką tik keisdami save.Nes net jei prie šito nepasiteninimo prisitaikys tas „kaltasis“, jis netaps mažiau kaltas, nes neįtiks kuo nors kitu.

Pasaulis tik mums sukasi aplink mus.  Išties jis kupinas situacijų, spalvų, pasirinkimų. Ir jei mes nutarėme, kad kasdien turi būti giedra, tai dėl to taip nenutiks. Bet jei nutarėme, kad dėl to kaskart pyksime ir liūdėsime, nes ne toks planas, tai patys užsitraukiame sau debesis.

Labai tikiuosi, kad visada ieškosiu įvairių požiūrių taškų, judėsiu pirmyn su pasauliu, liksiu savimi, bet bandysiu suprasti ir naujus reiškinius, ir niekada neturėsiu vieno konkretaus idelaus plano, kuriam turi paklūsti pasaulis. Rėmuose gyventi ankšta.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: