//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai

Apie laimę pomidoruos

"Tomato scanned" by David Besa from Sonoma, USA - Flickr. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tomato_scanned.jpg#/media/File:Tomato_scanned.jpg

“Tomato scanned“ by David Besa from Sonoma, USA – Flickr. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tomato_scanned.jpg#/media/File:Tomato_scanned.jpg

Turbūt dar rudenį išsisaugojau savo kompiuteryje dokumentą pavadinimu „Laimė pomidoruose“, kad prisiminčiau tos dienos būseną, pakilėjimą, ir gėrį. Dokumentas liko tuščias, nes dieną, antrą neprisėdau aprašyto tos būsenos, o emocijos turi galiojimo laiką ir neišlietos jos kažkur giliai nusėda ir kuriam laikui net atrodo, kad dingo, kad nebeliko jų mumyse, kad jos iškeliavo ir gyvena savo gyvenimus.

Tačiau prieš kelias dienas vėl susikibusi už rankų su savo  žmogumi ėjau pirkti rožinių pomidorų į geriausią daržovių parduotuvę rajone ir vėl jaučiau tą pakilėjimą. Bendrystę, tikslą, pavasarį ore ir širdyje, mačiau ryškias vaisių ir daržovių spalvas, mintyse jau regėjau kaip kapoju sultingus pomidorus peiliu geltona rankena, apibarstau juos smulkintu svogūnu, apšlakstau aliejumi ir įmerkiu į tą sultinį dar šiltas, dažnai mano kepamas bandeles su brinzos sūriu.

Gal pomidorai tik simbolis, tos kartais romantiškos buities, stipraus tarpusavio tikslo, bendrystės, gaivos, atsinaujinimo, bet man šiandien tinkamiausias laimės simbolis – ryškus, sultingas, apvalus, kvepiantis pomidoras. Galima užsiauginti sode, darže, parsivežti iš močiutės, įsigyti turguje ar šeimyninėje parduotuvėlėje, išsirinkti ir akimirką mėgautis.

Pomidorų galima nusipirkti, o laimės? Turbūt galimybė laisvai gyventi, neskaičiuoti pinigų pomidorams ar pienui atveria galimybes mintis nukreipti kitur, daugiau laiko skirti laisvalaikiui, kūrybai, žmonėms šalia. Tačiau ne visada. Kartais juk dalinimasis paskutiniu pomidoru yra didesnė laimė nei šlamštimas jų, kad ir pačios brangiausios rūšies pačiam vienam. Dalintis yra laimė. Pomidorais, jausmais, emocijomis, išgyvenimais, sapnais, vakariene ir planais, naujienomis, šypsena ir įspūdžiais. Prekyboje nėra. Bet galima išsikovoti, išlaukti, įgyti.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: