//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai

Apie idėjas

"Toppledominos" by Enoch Lai at English Wikipedia - Transferred from en.wikipedia to Commons.. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Toppledominos.jpg#/media/File:Toppledominos.jpg

“Toppledominos“ by Enoch Lai at English Wikipedia – Transferred from en.wikipedia to Commons.. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Galvoje sklando tūkstančiai idėjų. Bet pagauname vos kelias jų, ir tas dažnai paleidžiame. Ar idėjos tikrai yra mūsų, ar gaudome kitų, sklandančias ore, skaitytas, matytas, girdėtas? Ar suvokiame, kurios iš jų mūsų, kurios vogtos, skolintos? Visada?

Mokslininkų eksperimentai rodo, kad labai mažai suprantame save, savo elgesį, pasirinkimus. Turbūt ne man vienai dažnai atrodo kitaip ir daugeliui savo pasirinkimų galiu sudėlioti neva logiškas ir argumentuotas priežastis. Tačiau psichologiniai tyrimai rodo, kad dažniausiai improvizuojame, kai mūsų paklausia nuomonės konkrečiu klausimu (pavyzdžiui, kuris žmogus iš dviejų parodyti nuotraukų jums atrodo patrauklesnis, žmogui pasirinkus tyrimo koordinatorius jam parodydavo kito, tyrimo dalyvio atmesto žmogaus nuotrauką ir paprašydavo argumentuoti, kodėl pasirinko šį portretą. Nei vienas dalyvis nepastebėjo sukeitimo ir argumentavo pasirinkimą, kurio nepadarė), arba bandome pasiteisinti sau ar kitiems, paaiškinti, nes elgtis nelogiškai atrodo nepriimtina. Mūsų logika dažnai apsiriboja tuo, kad panašiai elgėmės anksčiau, tad stengėmės išlikti nuoseklūs. Labai daug įtakos turi ir tai, kaip elgiasi kiti. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje visuomenės elgsenos specialistai padarė bandymą – į standartinį laišką, primenantį apie vėluojamus sumokėti mokesčius, įtraukė eilutę, kurioje minima, kad 90 proc. to rajono/miesto/regiono gyventojų mokesčius jau sumokėjo. Šis mažas pakeitimas ženkliai padidino skolininkų aktyvumą atsiskaitant.

Ar galime paaiškinti, kodėl pasirinkome savo gyvenimo partnerį? Ar mūsų svajonių namai tikrai atitiko visus kriterijus, kuriuos kėlėme būstui prieš jį pirmą kartą pamatydami? Juk dažnai tiesiog įsimylime (žmogų, namą, batų porą ar knygos viršelį), pametame galvą – to paaiškinti negalime ir nereikia. Tad kodėl taip siekiame visas savo idėjas aiškinti, teisinti, argumentuoti?

Pasauly tiek paradoksų, kodėl svarbu  būti logiškiems, ar svarbu? Gal taip siekiame subalansuoti pasaulį, būti atsvara chaosui? Chaoso žmonių galvose, pasirinkimuose yra ne mažiau nei gamtoje. Tad svarbu atskirti siekiame būti ar atrodyti logiški ir rasti paaiškinimus visiems savo sprendimams? Nes visų priežasčių, lėmusių poelgius, sprendimus, pasirinkimus, neįmanoma. Kitą dieną, kitoje patalpoje, grojant kitokiai muzikai, šalia kito žmogaus, sprendimas gali būti kardinaliai priešingas. O siekis atrodyti logikos ir aiškumo į mūsų gyvenimą neįneša, bet jis toks žmogiškas.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 196 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Blagoevgrade vyksta karšto vyno festivalis. Jei paskubėsit, dar spėsit ir ryt:) Apie Kalėdas įprastai pradedu galvoti gruodžio vidury, bet šiandien nuotaika jau šventinė, klausant bulgariško roko koncerto su karštu vynu. Ruduo plaukuose, kiemuose, daržuose ir lėkštėse. 
Maistas šildo, gydo ir įkvepia, jungia ir yra puiki pokalbių tema.
Apie virtuvės reikalus labai skaniai paplepėjom su profesionalia kulinare @baltutyt Apie jos kelią iš Mažeikių į Sofiją skaitykite www.kliukarka.wordpress.com Rudens magija.
Obuolių kambarys sename name.
Kieme kvepia šlapiais lapais ir raudonskruosčiais vaisiais.
Pyragai, kokteiliai ir dantų galandinimas. Viskam savo laikas.
#applemania #autumnvibes #reserve #readyforwinter #oneappleadaykeepsthedoctoraway #applesmell #savings #blogger #kliukarkablog #bloggerlife #bulgarianautumn #novemberjoys Kai galvoje pilka, kartais tereikia pažiūrėti sau po kojomis. 
#rudenssapnai #autumnvibes #autumnperson #bulgariannature #slowliving #colourfullife #enjoyingthemoment #sunnyday #hereandnow #inspiration #weekendoutdoors Ši pasaka ne mano - ji Šiaurės jūros undinės. Galim grįžti į praeities vietas, bet grįžti į tuomečius save - suktas reikalas. 
Lyg ir tas pats, 
Lyg visai kitas.
#vidiniaidialogai #siauresjura #kelioneslaiku #talkingtomyself Va toks vat ūkanotas nutiko šis rytas. Rūkas išsisklaidė, saulė iš debesų patalų išsirangė, bet tos rudens miglos liko mintyse - jaukuma, ramuma, arbatos su medumi, knygos ir adijalai. Rudens aš vis tik vaikas. #nofilter #autumnvibes #octobermorning #foogy #mysterious
%d bloggers like this: