//
you're reading...
Įpročiai

Apie pyktį

DSC05808

Jei pyksti, atsiprašyk? Šio posakio prasmę ypač sunku prisiminti apėmus įniršiui. Stengiuosi stebėti ir kontroliuoti savo reakcijas į man nepatinkančius kitų žmonių, ir artimiausiųjų, veiksmus. Tačiau sunkiausia išvengti pykčio… kai pyksta ant manęs. Įsižeidžiu ir susierzinu. Įnirštu, kai skandalai keliami, mano nuomone, dėl smulkmenos. Arba, kai pripažįstu savo kaltę ir noriu tai pamiršti, tačiau kita pusė „skalbia“ tą situaciją dar ilgai. Nekalbu apie rimtas nuodėmes, tyčinius ar netyčinius artimiausių žmonių įskaudinimus, kai kaltę ir pati nešiojuosi ilgai, bet tokių situacijų pasitaiko jau rečiau. Greičiau apie buitines situacijas, kai susipykstama dėl nevietoje numestos kojinės, per sūraus ar per blankaus patiekalo, ar kreivo žvilgsnio. Dažniausiai tokius barnius lemia ne pats pykčio objektas – kojinė ar patiekalas tik pretekstas. Dažniau tikroji priežastis yra nuovargis, susierzinimas, nepasitikėjimas savimi ar kitu, kaupęsis ilgą laiką.

Šiandien įsivėliau į kvailą ginčą dėl ne tokio nupirkto produkto. Neįtikęs pirkinys išaugo iki neįsiklausymo į poreikius, apskritai nesiklausymo ir negirdėjimo. Iš musės dramblys išauga greičiau nei iš dramblio lieka musė.

Tuomet nuvertinami ir kiti pasiekimai bei asmeninės savybės ir iš kvailoko, neapgalvoto sprendimo pereinama prie kvailos galvos ir negebėjimo logiškai mąstyti. Tokios kalbos žeidžia ir liūdina, ir kai jų sulaukiu, ir kai tiesmukai apibendrinu pati.  Nors ir suprantu, kad tai akimirkos pyktis ir negebėjimas valdytis.

Atvėsusi siūliau įvairius sprendimus – keisti produktą, įsigyti naują, gaminti kitą patiekalą ir t.t. Tačiau kitą ginčo pusę jau buvo apėmęs pyktis ir adekvačių sprendimų tuo metu nereikėjo. Reikėjo išsisakyti, koks blogas tai pasirinkimas, padejuoti ir pasiguosti. Susimąsčiau (tiesa, praėjus gerai valandai, atslūgus įniršiui), ką ne taip padariau anksčiau, apie akimirkas, kai išties savo poreikius iškėliau aukščiau kito žmogaus, kai nesistengiau įsiklausyti. Tačiau kai tai primenama rėkimu, išgirsti neįmanoma, neįmanoma diskutuoti ir spręsti situacijos.

Kelis kartus pasakiau, kad kitą nuomonę supratau ir, kad kalba baigta. Tačiau traukinys jau buvo pajudėjęs ir taip greitai nesustojo.  Kartais vienu sakiniu nubraukiamos visos pastangos nudžiuginti, visi geri ir teisingi dalykai, dėl kurių kartu gera bendrauti su vienu ar kitu žmogumi.  Kai situacijos pakeisti negalime, ieškome kitų kontrolės įrankių ir formų. Nes pikčiausia, kai apima beviltiškumo jausmas dėl situacijos nevaldymo. Bandymas įkąsti – abipusiai blogas pasirinkimas, bet kol kas pasilaikysiu tai sau. Išgersiu mėtų arbatos. Kaip jaučiuosi aš, paaiškinsiu rytoj. Jei dar prisiminsiu.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: