//
you're reading...
Kasdieniai įkvėpimai

Apie pokyčius

Kad keistųsi rezultatai, gyvenimas imtų tekėti kita vaga, diena išsipildytų ir kasdienybė mus dar stebintų, reikia pakeisti bent mažą detalę to, ką kasdien darome, kartais automatiškai, lyg užprogramuoti. Šiandien dirbau balkone – susiradau prailgintuvą, išsinešiau nešiojamą kompiuterį, įsitaisiau prie pinto stalelio, plačiai atvėriau stumdomus langus ir gėrėjausi kalvomis. Buvo vėsiau nei viduje. Karts nuo karto skruostus paglostydavo lengvas vėjelis.

Po kelių savaičių pertraukos ilgam pasivaikščiojimui ėjau ryte, o ne vakare. Lauke su porele haskių ir jų šeimininkėmis praleidau daugiau nei 3 valandas. Tuomet grįžau į balkoną – tarpinį variantą tarp namų ir lauko.

Rezultatai?  Sutariau su galvos traumos pasekmėmis gyvenančiu tėčiu, kad nebekenks sau – rodos, radome alternatyvą atsinaujinsiam blogam įpročiui. Tikiu, kad pavyks. Ir man net pasirodė, kad tėtis kalbėjo daugiau ir sklandžiau. Ir kiek mažiau apatiškas – šiandien buvo bibliotekoje ir noriai pasakojo apie perskaitytą straipsnį žvejų žurnale. Noras neparagintam išeiti iš namų – jam tai didelis pasiekimas ir labai dėl to džiaugiuosi.

Parašiau straipsnio, kurį ilgai atidėliojau, juodraštį. Šiandien mūza aplankė ir diktavo daug gerų minčių apie dėkingumo jėgą.

Išėjau pasivaikščioti su savo žmogumi ir parduotuvėje dviese neišleidome triskart daugiau nei planavome, o įsigijome tik tai, ko reikia.

Kitaip susirišau plaukus ir jaučiausi įdomiau.

Valgiau daug persikų – pirmą kartą po kokių metų.

Jaučiu ūpą veikti ir vėl girdžiu savo mintis. Pagalvoju mintyse ir stereotipiškai, ir pasmerkiu žmones iš pirmo žvilgsnio, ir jų gyvenimus nuvertinu, sumenkinu –  šiandien pamačius purvinus romų tautybės vaikinus maikutėmis be rankovių energingai žygiuojančius savo rajono gatvėmis, pirma mintis kilo, kad jie negerbia moterų, demonstruoja mačo jėgą ir gali būti agresyvūs. Baisi mintis taip įvertinti žmogų iš pirmo žvigsnio. Džiaugiuosi, kad antroji mintis buvo klausimas sau –  kodėl taip manau? Koks dar galėtų būti jų gyvenimo scenarijus? Gal jie turi vaikų ir dabar grįžta po sunkios darbo dienos, kad juos pamaitintų? Gal svajoja apie sceną ar gyvenimą kitoje bendruomenėje? O gal jiems gera savo bendruomenėje, jie padeda vieni kitiems, yra vieningi ir tai jų stiprybė.

Pokytis prasideda nuo minties. Ir nuo abejonių. Net ir savo mintimis.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 188 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Ši vasara buvo turtinga ir darbais, ir lietumi gausi, bet rugpjūtis itin dosnus kasdienių stebuklų ir gėrio, kuris visad buvo šalia, tik ne visad rasdavau laiko neva svarbių darbų sąraše. Lietuvoje darau pauzę, o tam tobulai tiko maudynės ežere, plaukimas laivu, draugų sąskrydis gimtam vienkiemyje, kur praleidau pirmus pusantrų savo gyvenimo metų ir iki šiol jaučiu ypatingą ryšį,  vaikščiojimas basomis, alyviniai obuoliai, cukinijos ir  žirniai. O geriausias šios vasaros nutikimas - atostogos su mama, pirmąsyk tik dviese. #summertimefun #treasures #momanddaughter #familytime #doublepower #holidays Šeima svarbiausia. #family #swan #united #strong #birds #beautifulnature #lakesidelife #relax Labas rytas. Norėčiau taip pradėti kiekvieną dieną. #morningmotivation #freshwoman #lake #trakai #slowliving #norush #kliukarkaonholidays Kai niekur neskubi, atsiveria grožiai ir likimas dosnus malonumų.  #timewithmum  #enjoyingthemoment  #norush #travelphotography #dvaras #localtravel #exploringlithuania #daytrip #summertime #beautifullakeview #landscape #history #kliukarkaonholiday Tobulas vakaras. #calm #relax #lakeside #beautifullithuania #trakai #localtravel #holidayswithmum #resting #nature #summervacation #backhome #exploringlithuania #beautifulnature #sirdisdainuoja #realisbeautiful #trakupilis #kliukarkaonholiday #panevezys #konservufabrikas #zirneliai #refresh #peas #krantogatvė #art #photografy #blackandwhitephoto #teamwork #townhistory #mondaywalk #exploringthetown
%d bloggers like this: