//
you're reading...
Įpročiai

Apie bimbinėjimą

DSC05488

Darbo kalendoriuje visad susirašau planus kitai dienai, pasižymiu ir idėjas ar užduotis ateičiai. Tik per atostogas ir keliones puslapiai dažniausiai lieka tušti. Tačiau paradoksas – kai puslapiai tušti – laikas realybėje gerokai turiningesnis – kelionės, pasivaikščiojimai, pramogos, gyvas bendravimas, judėjimas, nelieka laiko žymėtis, planuoti. Spontaniški pasirinkimai ir darymas tai, ką tądien norisi – idealus poilsis. O eilinėmis dienomis susirašau net buitines užduotis –  gaminti pusryčius, pietus, vakarienę, valyti dulkes ar skalbti patalus ar tvarkyti spintą, laiką virtualiems kursams, planavimui, pasivaikščiojimui su šunimi, tikslingam ar laisvajam rašymui, manikiūrui ar filmui, straipsnių bulgarų kalba ar skaitymui ar ar gilinimuisi į gramatikos subtilybes. Kad išlaikyčiau režimą, disciplinuočiau save, matyčiau, kas kiek laiko atima. Tačiau kartais suabejoju, ar nemeluoju sau, ar tai nėra veiklos imitavimas ir bandymas atrodyti ir jaustis svarbesne nei esu, labiau užimta, lyg tai reikštų ir svarbumą, reikšmingumą. Tarsi bandymas įtikti kažkokiai įsivaizduojamai personai, kokia turėčiau būti.

Prie atliktų darbų įpratau dėti pliusą. Kai jų kurią dieną būna mažai, kankina savigrauža, nors dalis darbų būna nesvarbūs ir įrašyti tiesiog kaip priminimas ar pageidavimas, o ne skubus reikalas. Sunku save perauklėti ir orientuotis į pliusus, o ne į minusus. Girti save už tai, ką padariau. Mokausi to. Ir taip smagiau.

Kartais atidėlioju darbus, bimbinėju, paskęstu internete, naršau facebooke ar užsiskaitau portaluose. Tuomet jaučiuosi išvaiščius dieną, ypač, jei tai ne pertrauka po įtempto laiko, o daugiadienis bimbinėjimas. Tinginystė tai, ar vis tik smegenų perkrovimas, pabėgimas į kitą realybę, mini kelionė? Tik ar tobulina ir augina mane virtualus bimbinėjimas? O ar turiu, ar turime nuolat augti, tobulėti, kelti naujus tikslus? Kad progresuotų žmonija, kad patiktume sau, kad būtų įdomu, ar kad patiktume ir atitiktume visuomenės normas ir kažkieno lūkesčius?

Prie įrašo darbo knygoje – dienos tekstas kliukarkai dedu pliusą.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

One thought on “Apie bimbinėjimą

  1. Fainos mintys!

    Patinka

    Posted by dalyciux | liepos 22, 2015, 10:33 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 220 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Lietuvos atkurtos nepriklausomybės 100 Bulgarijos lietuvių bendruomenė šventė drauge. #lietuvosgimtadienis #vasario16 #restoredlithuania100🇱🇹 #pasauliolietuviai #globalilietuva #lithuaniancommunityinbulgaria Lietuvaitę gali išvežti iš Lietuvos, bet Lietuvos iš lietuvaitės - ne:). #vasario16 #lietuvaite #lithuaniangirl #restoredlithuania100🇱🇹 #atkurtailietuvai100 #freedominsideme #happybirthdaylithuania #dvasinispavasaris #tylirevoliucija #kliukarkablog Meilė man - būti su mylimais žmonėmis @raminta.minty, @m.mikeliunas, laisvė - leistis nuo kalno, griūti ir keltis, žaisti ir juoktis, supykus taikytis. Ši savaitė yra ypatinga - #meilesdiena, #100metųatkurtailietuvai #vasario16, #užgavėnės, #pelenudiena, #atsirasymusavaite, #proshki. Atsiprašymo savaitė, kasmetinė bulgarų tradicija, apjungia visas šias dienas. #laisve bei #meilesau man asocijuojasi su paleistom kaltėm. Atsiprašyti, išsisakyti, atleisti, paleisti ir išsilaisvinti linkiu visiems.@viktorijaurbon @lrt.lt laidoje #stambiuplanu kalbėjo apie tylią revoliuciją ir pastangas kasdien būti geresniu žmogumi. Atsiprašymai, mano galva, vienas iš įrankių tylioms revoliucijoms ir šviesesniam, laisvesniam pasauliui kurti kasdien ir kiekvienam. #tylirevoliucija #atleistiirpaleisti #dvasinispavasaris #panevėžys #1990s Daugiau apie atsiprašymų savaitę rašau savo bloge www.kliukarka.wordpress.com Užuodžiu pavasarį:) Per šiandien saulės gavau tiek, kiek Lietuvoj per visą mėnesį. +11. Jau išdygusios salotos ir špinatai, kamšom plėvele dėl viso pikto. Nors išvažiuoti sunku, vėl džiaugiuosi, kad širdy turiu dvi šalis, dvejus namus ir  dvigubai daugiau meilės. #villagelife #springiscomming #earlyspring #walks #nature #secondhome #enjoyingbulgaria #winterwalks #date #givemeakiss #fallowdeer #ourdoors #attentionlover #lithuanianmanors #naturalbeauty #danieliai Miestas šiandien skambėjo, trepsėjo, judėjo, šėlo, kvailiojo ir linksminos taip, kad piktos dvasios šiemet be žodžių suprastų, kad joms čia nėra ką veikti, o metus lydėtų sėkmė, sveikata, ir visokeriopa gerovė. #kukeriai #persirengėliai #miestokarnavalas #bulgariskostradicijos #naujimetai #naujaenergija #piktudvasiuvaikymas #newyearstart #freshstart #sunnyday #funday #exploringbulgaria #kukerifestival
%d bloggers like this: