//
you're reading...
Įpročiai

Apie bimbinėjimą

DSC05488

Darbo kalendoriuje visad susirašau planus kitai dienai, pasižymiu ir idėjas ar užduotis ateičiai. Tik per atostogas ir keliones puslapiai dažniausiai lieka tušti. Tačiau paradoksas – kai puslapiai tušti – laikas realybėje gerokai turiningesnis – kelionės, pasivaikščiojimai, pramogos, gyvas bendravimas, judėjimas, nelieka laiko žymėtis, planuoti. Spontaniški pasirinkimai ir darymas tai, ką tądien norisi – idealus poilsis. O eilinėmis dienomis susirašau net buitines užduotis –  gaminti pusryčius, pietus, vakarienę, valyti dulkes ar skalbti patalus ar tvarkyti spintą, laiką virtualiems kursams, planavimui, pasivaikščiojimui su šunimi, tikslingam ar laisvajam rašymui, manikiūrui ar filmui, straipsnių bulgarų kalba ar skaitymui ar ar gilinimuisi į gramatikos subtilybes. Kad išlaikyčiau režimą, disciplinuočiau save, matyčiau, kas kiek laiko atima. Tačiau kartais suabejoju, ar nemeluoju sau, ar tai nėra veiklos imitavimas ir bandymas atrodyti ir jaustis svarbesne nei esu, labiau užimta, lyg tai reikštų ir svarbumą, reikšmingumą. Tarsi bandymas įtikti kažkokiai įsivaizduojamai personai, kokia turėčiau būti.

Prie atliktų darbų įpratau dėti pliusą. Kai jų kurią dieną būna mažai, kankina savigrauža, nors dalis darbų būna nesvarbūs ir įrašyti tiesiog kaip priminimas ar pageidavimas, o ne skubus reikalas. Sunku save perauklėti ir orientuotis į pliusus, o ne į minusus. Girti save už tai, ką padariau. Mokausi to. Ir taip smagiau.

Kartais atidėlioju darbus, bimbinėju, paskęstu internete, naršau facebooke ar užsiskaitau portaluose. Tuomet jaučiuosi išvaiščius dieną, ypač, jei tai ne pertrauka po įtempto laiko, o daugiadienis bimbinėjimas. Tinginystė tai, ar vis tik smegenų perkrovimas, pabėgimas į kitą realybę, mini kelionė? Tik ar tobulina ir augina mane virtualus bimbinėjimas? O ar turiu, ar turime nuolat augti, tobulėti, kelti naujus tikslus? Kad progresuotų žmonija, kad patiktume sau, kad būtų įdomu, ar kad patiktume ir atitiktume visuomenės normas ir kažkieno lūkesčius?

Prie įrašo darbo knygoje – dienos tekstas kliukarkai dedu pliusą.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

One thought on “Apie bimbinėjimą

  1. Fainos mintys!

    Patinka

    Posted by dalyciux | liepos 22, 2015, 10:33 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 196 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com

Instagram

Blagoevgrade vyksta karšto vyno festivalis. Jei paskubėsit, dar spėsit ir ryt:) Apie Kalėdas įprastai pradedu galvoti gruodžio vidury, bet šiandien nuotaika jau šventinė, klausant bulgariško roko koncerto su karštu vynu. Ruduo plaukuose, kiemuose, daržuose ir lėkštėse. 
Maistas šildo, gydo ir įkvepia, jungia ir yra puiki pokalbių tema.
Apie virtuvės reikalus labai skaniai paplepėjom su profesionalia kulinare @baltutyt Apie jos kelią iš Mažeikių į Sofiją skaitykite www.kliukarka.wordpress.com Rudens magija.
Obuolių kambarys sename name.
Kieme kvepia šlapiais lapais ir raudonskruosčiais vaisiais.
Pyragai, kokteiliai ir dantų galandinimas. Viskam savo laikas.
#applemania #autumnvibes #reserve #readyforwinter #oneappleadaykeepsthedoctoraway #applesmell #savings #blogger #kliukarkablog #bloggerlife #bulgarianautumn #novemberjoys Kai galvoje pilka, kartais tereikia pažiūrėti sau po kojomis. 
#rudenssapnai #autumnvibes #autumnperson #bulgariannature #slowliving #colourfullife #enjoyingthemoment #sunnyday #hereandnow #inspiration #weekendoutdoors Ši pasaka ne mano - ji Šiaurės jūros undinės. Galim grįžti į praeities vietas, bet grįžti į tuomečius save - suktas reikalas. 
Lyg ir tas pats, 
Lyg visai kitas.
#vidiniaidialogai #siauresjura #kelioneslaiku #talkingtomyself Va toks vat ūkanotas nutiko šis rytas. Rūkas išsisklaidė, saulė iš debesų patalų išsirangė, bet tos rudens miglos liko mintyse - jaukuma, ramuma, arbatos su medumi, knygos ir adijalai. Rudens aš vis tik vaikas. #nofilter #autumnvibes #octobermorning #foogy #mysterious
%d bloggers like this: