//
you're reading...
Įpročiai

Priverstinis susilaikymas…nuo interneto

DSC05601

Netikėtas at(si)ribojimas nuo virtualaus pasaulio išmokė dviejų dalykų. Ir, tikiu, dar išmokys bent keleto, jei tik būsiu atvira mokymams, pojūčiams, patirčiai. Miesto savivaldybė nukirpo visus nesaugiai ore kabėjusius laidus – interneto, kabelinių televizijų ir kitus kabelius. Interneto paslaugas teikiančių įmonių brigados tarsi greitosios pagalbos automobiliai lankstė po miestą ir taisė padėtį. Deja, iškvietimų buvo daugiau nei tos kelios technikų komandos pajėgios apžioti, o pakeisti laidus saugiais ir išvedžioti juos po žeme, kaip pridera pagal šalies įstatymus, užtruko. Tad tuomet nežinojau, dar dieną, savaitę ar mėnesį būsiu priversta gyventi atskirta nuo (virtualiojo) pasaulio. Kartais tai išties atrodo kaip atskirtis nuo viso likusio pasaulio. Šį jausmą dar labiau sustiprina tai, kad:
1. Buvo šaltasis metų laikas ir vaizdas už lango iškišti nosį viliojo tik trumpam.
2. Gyvenu užsienyje ir ryšius su draugais ir artimaisiais buvau pratusi palaikyti internetu, telefonas tik ekstra atvejams. Laikinai neliko galimybės skaityti lietuviškų bei užsienio portalų, klausyti radijo ar žiūrėti televiziją internetu, tad teko tenkintis Bulgarijos televizija ir jų pateikiamomis versijomis apie įvykius šalyje ir pasaulyje.
3. Dirbu, ar tiksliau, kurpiu idėjas, ką noriu veikti ir gryninuosi tikslus iš namų, tad prie kompiuterio skaitydama naujienas, ieškodama informacijos ar naršydama socialiniuiose tinkluose praleisdavau didžiąją dienos dalį.
Ši situacija pamokė svajoti atsargiau. Jau kurį laiką pagalvodavau, kad virtualiame pasaulyje praleidžiu per daug laiko, kad reikėtų save disciplinuoti ir skirti tam vos kelias, o ne keliolika valandų per dieną, leisti laiką internete prasmingiau, struktūrizuoti informaciją ir pasirinkimus. Sunkiai sekėsi tai įgyvendinti, vis paskęsdavau ekrane, tad visata, matyt, išgirdo mano norą ir padėjo kiek netikėtai ir visai atsiriboti, bet gal netiksliai suformulavau. Tikrai buvo sušmėžavusi ir mintis pagyventi bent savaitę be kompiuterio.

Kitas dalykas kiek išgąsdino. Pajutau, kad  esu priklausoma nuo virtualaus pasaulio, ten bėgu nuo realybės, nuo savęs, naršydama jaučiuosi užsiėmusi ir svarbesnė, reikšmingesnė. Vos dvi dienas praleidus be interneto atrodė, kad daug ką galiu praleisti, kilo instinktyvus noras pasitikrinti socialinius tinklus ir elektroninį paštą. Kai pavyko prisijungti penkioms minutėms, neradau jokių neatidėliotinai svarbių naujienų, išskyrus vieną kvietimą duoti  interviu, į kurį atsakius po savaitės, niekur nebūčiau pavėlavusi. Pasaulis gyvena toliau, o kelias dienas nesant online niekas negriūva.
Kuo gerai susilaikymas? Atsirado krūva laiko – skaitymui, namų tvarkymui ir pokalbiams su savimi. Galvoje tapo švariau, jaučiausi kaip niekad kūrybinga – prisižymėjau ne vieną idėją ateities straipsniams, veikloms. Geriau girdėjau savo mintis, fiksavau jas. Miegojau dar giliau, geriau ir sapnavau ryškius ir spalvotus, lyg kino filmai, sapnus.
Gal neverta laukti interneto tiekimo nesklandumų, šiais pažangos ir dėmesio klientams laikais gali ir nesulaukti, jei, skirtingai nei aš, negyveni Bulgarijoje, kur kabelių ore dar ne vienas. Bent poilsio dienomis gal pravartu kompiuterį ar išmanų telefoną paslėpti ar bent atsijungt ir apsidairyti – juk aplink gausu įdomesnes žinias transliuojančių ekranų – namų langai, artimųjų akys, orkaitės stiklas, knygų viršeliai. Profilaktiškai taikyti nuo nemigos, nuovargio ir atminties (pamirštam save) sutrikimų.

Reklama

About Justina Mikeliūnaitė

Pleputė, stebėtoja, rašytoja ir istorijų sekėja. Emigrantė, žurnalistė. Kliukarka.

Komentarai

Trackbacks/Pingbacks

  1. Atgalinis pranešimas: Kaip dažniau sakyti NE arba informacinio ir fizinio pasninko atradimai | Kliukarka - balandžio 16, 2016

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

Įveskite el. pašto adresą, kuriuo norite gauti pranešimus apie naujus įrašus.

Prisijunkite prie kitų 247 pasekėjų

Follow Kliukarka on WordPress.com
Reklama
%d bloggers like this: